Vladimír Kapal: Jsme v područí soudcovské a advokátské mafie

26.12.2012 20:38 | Zprávy

O tom, že vůbec nežijeme v právním státě, dnes nepochybuje snad nikdo. O tom, že si advokáti a soudci ohýbají zákony podle sebe a pro svůj prospěch, ví též kdekdo. To, že diletanti v poslanecké sněmovně přijímají zákony, které si navzájem odporují a dávají tím advokátům a soudům do ruky zbraň, víme taktéž všichni.

Vladimír Kapal: Jsme v područí soudcovské a advokátské mafie
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Nemine snad ani jediný den, aby lidem nedoporučovali ve sdělovacích prostředcích různí právníci, že bychom se měli s problémy obracet na soudy. Praxe a skutečnost je však naprosto jiná. Když pomineme fakt, že jakákoliv žaloba na napravení škody či nezákonného jednání je podmíněna tak vysokými poplatky, že většina lidí na ně nemá a raději se na soudy neobrací, palmáre advokátů dosáhlo tak nebetyčných výšin, že normální člověk se práva nedovolá. A to nehovořím o spravedlnosti, neboť podle samotných advokátních špiček, spolu právo a spravedlnost naprosto nesouvisí. Spravedlnost většinou vždy prohrává.

Uvedu příklad, který se může dotýkat každého z nás a který se skutečně stal. Byla jedna normální rodina. Manžel jeho žena a dvě děti. Syn, velice těžce zdravotně postižený syn ženy z prvního manželství a společná dcera manželů. Rodina si postavila dům. Potud bylo  vše v pořádku. Jenomže, a to je také běžný jev, po ukončení stavby domu nastaly problémy. Manželé již neměli před sebou obrovský úkol a zátěž a nastaly nesrovnalosti, naschvály a došlo i k tomu, že muž přestal rodině dávat peníze a parazitoval na finančních zdrojích ženy. Zkrátka, dlouhou dobu žena muže a dceru živila a platila ze svých příjmů náklady spojené s bydlením. A manžel si užíval, jezdil po honech střílet zvěř, trávil většinu času  na  chatě a na chodu domácnosti se nepodílel ani tím nejmenším.

Zákonitě došlo k tomu, co přijít muselo. Rozvod. Při něm, a je to uvedeno v rozsudku soudu, se dcera přihlásila do společné domácnosti se svým otcem a invalidní syn zákonitě ke své matce, neboť muž byl pouhým otčímem a podle toho se tak i choval. Jenomže při rozvodu nedošlo k rozdělení majetku, a tak muž s dcerou dál bydleli ve společném domě. Ani jeden z nich se nijak nepodílel na nákladech spojených s bydlením, vše hradila žena za pomoci invalidního důchodu syna.

A podala žalobu na rozdělení společného majetku. Vzhledem k tomu, že se kdysi na stavbě podílela většími finančními náklady, soud vyhrála a dům připadl jí. Muže musela samozřejmě vyplatit, což v zákonné lhůtě beze zbytku splnila. Domácnost muže s dcerou, která se ke své matce chovala tak, že se tomu až nechce věřit, však odmítala dům, nyní již patřící pouze ženě, opustit.

Došlo i k tomu, že povedená dceruška naschvál prořízla vodu v koupelně a vytopila dům, její tatínek třeba nalil do bílé ženiny bundy vyjetý olej a podobných záležitostí bylo, jak říkají Slováci, neúrekom. Odmítali se odstěhovat, a tak žena musela požádat úřady, aby jim trvalé bydliště zrušily. Stalo se.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Ústecký kraj

Poukazujete na to, co všichni ostatní neudělali pro Ústecký kraj nebo udělali špatně, ale co dobrého pro Ústecký kraj udělalo třeba hnutí STAN? Podle mě se v tom plácáte všichni

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Charitativní jízdy na handbicích během plzeňského Festivalu na ulici

10:34 Nadace ČEZ: Charitativní jízdy na handbicích během plzeňského Festivalu na ulici

V rámci stále pokračujícího Festivalu na ulici v centru Plzně (15.- 23.8.) pomohli stovky lidí svojí…