Volba předsedy komunistů: Proti Filipovi kandiduje Grospič

29.03.2012 17:40 | Zprávy
autor: joh

Navržených na kandidaturu bylo sice šest lidí, přijali však pouze dva - nynější stranický šéf Vojtěch Filip a místopředseda Stanislav Grospič. Pozorovatelé dávají větší šance Filipovi, objevily se však i spekulace, že by volby mohl větší počet delegátů v prvním kole bojkotovat.

Volba předsedy komunistů: Proti Filipovi kandiduje Grospič
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Prozradil to předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik, který je současně předsedou sjezdové kádrové komise. Delegáti sjezdu, kteří mezi Filipem a Grospičem rozhodnou, se sejdou 19. a 20. května v Liberci. Pozorovatelé zatím soudí, že ze souboje vyjde vítězně Filip.

Nominaci měla i Semelová

Odhaduje se, že Filip by mohl získat dvě třetiny hlasů delegátů. Hovoří se ale také o méně pravděpodobné možnosti, že by volby mohl větší počet delegátů v prvním kole bojkotovat. Dali by tak najevo, že si nepřejí ani jednoho z kandidátů. V takovém případě by muselo následovat kolo druhé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Podle vás větrné elektrárny zavání dalším solárním tunelem - možná

Jak je ale možné, že je to možné? Proč legislativa nefunguje tak, aby k tunelům nedocházelo? Stejně tak je to s korupcí. Ničemu nejde zabránit asi zcela, ale přeci něco dělat můžete. Nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Trutnov vysází na Kryblici novou alej ovocných stromů

16:32 Nadace ČEZ: Trutnov vysází na Kryblici novou alej ovocných stromů

Město Trutnov se v těchto dnech pustilo do projektu Výsadba aleje ovocných stromů Trutnov – Kryblice…