Zemanovci mi připomínají Bártova véčka, tvrdí Sobotka. Nechce s nimi nic mít

10.02.2013 12:36

Miloš Zeman je posledních pár dní v neustálém kolotoči. K jeho vítězství v prezidentských volbách mu přišly popřát jak politické špičky, tak i jeho poražený rival a předseda strany TOP 09 Karel Schwarzenberg. Největší pozornost ovšem sklidil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, kterého Zeman přijal až v pátek.

Zemanovci mi připomínají Bártova véčka, tvrdí Sobotka. Nechce s nimi nic mít
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka si ještě bere slovo

Sobotka nemůže už dlouho najít se Zemanem společnou řeč. Ačkoliv se sociální demokraté před volbami dušovali, že případné zvolení Miloše Zemana, který je zároveň předsedou Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) ČSSD neotřese, nebude to zřejmě taková pravda. Už samotné pozdní přijetí Sobotky jakožto předsedy strany, která byla dlouho Zemanovým polem působnosti, budí pochyby. Přednost před ním dostali právě Zemanovi sympatizanti, mezi nimiž je například Michal Hašek, Zdeněk Škromach, nebo Marie Benešová.

Ovšem "kamarádské" vztahy nebudou jedinou překážkou pro současného lídra strany. Sobotka se chce stát na volebním sjezdu, který bude již za pár týdnů, znovu předsedou. Zvolení Zemana mu ale nakonec může přinést nečekané problémy. Vítězstvím předsedy SPOZ se totiž sama strana ocitla na významnějším místě, než na jakém dosud byla. Je tak otázkou, zda spolu strany, které mají velice podobný program, nakonec najdou společnou řeč. O tom ale právě současný předseda Bohuslav Sobotka vůbec nepřemýšlí. "Je to skupina postkomunistů řízená podnikatelským klanem s podivnými vazbami a historií. Ze všeho nejvíce připomínají Bártova véčka," řekl serveru Týden.cz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

Názor

Že se Rusko snaží rozeštvávat se shodneme. Nevidím ale žádnou snahu vás politiků o to společnost u nás sjednocovat. Určitě to nejde na 100%, ale u vaší vlády mám dojem, že pohrdáte všemi, co mají jiný názor a dokonce to ženete i tak daleko, že jim ho chcete zakazovat a schováváte se za boj s dezinfo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V horečkách sháněl penicilin. Lékárny civěly. Už ho skoro měl... Pak se to ukázalo

4:44 V horečkách sháněl penicilin. Lékárny civěly. Už ho skoro měl... Pak se to ukázalo

Nedostatek antibiotik trápí značnou část Čechů. ParlamentnímListům.cz se ozval čtenář se svým příběh…