Změně pravidel EU pro ratingové agentury Senát není nakloněn

26.04.2012 13:29 | Zprávy

K unijnímu zpřísnění pravidel pro ratingové agentury má Senát výhrady. Jeho výbor pro záležitosti EU doporučil, aby se pravidla EU pro ratingové agentury a jejich odpovědnost neměnila. Senátní výbor totiž upozornil, že existuje riziko přerušení časové řady ratingu, které bude pramenit z výměny agentur. Výbor také zastává názor, že návrh nového nařízení narušuje právní pojetí odpovědnosti v právním řádu ČR.

Změně pravidel EU pro ratingové agentury Senát není nakloněn
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

Se stanoviskem výboru se v zásadě ztotožnil i ministr financí Miroslav Kalousek. Uvedl totiž, že zmatky, které by přijetí pravidel vyvolalo, by byly víc ke škodě než k užitku.

Podle senátního výboru pro záležitosti EU by mohla tato změna vést mj. k poklesu kvality ratingů, neboť agentury by vydávaly nadmíru opatrné ratingy. Výbor pro záležitosti EU, na jehož stanovisko Senát dnes přistoupil, také upozorňoval na to, že předloha je v rozporu s cílem návrhu posílit odpovědnost investorů a omezit jejich nadměrné spoléhání se na rating.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: olb

Tomio Okamura byl položen dotaz

Od koho podle vás hrozí manipulace výsledku voleb?

A budete se nějak snažit dohlídnout na to, aby k ní nedošlo? Je to možné? A čemu nerozumím je to, co tvrdíte o účasti, že když přijde k volbám víc lidí, tak se manipulace nezdaří - jakou to má logiku? A jste případně připraven volby napadnout? Za jakých okolností?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Web Mezi soudy zpřístupňuje evropskou judikaturu

10:17 Ministerstvo spravedlnosti: Web Mezi soudy zpřístupňuje evropskou judikaturu

Po více než roce fungování se naplno ukazuje efektivita webového projektu Mezi soudy.