„A ČT, tohle taky natočíte?“ Lubomír Volný v šoku nad svinstvem z USA

15.07.2020 20:17

Poslanec Lubomír Volný (JAP) poukazuje na to, co se děje na facebooku mladé matky Jessiky Doty Whitakerové (24 let), která byla zastřelena poté, co se dostala do sporů s příznivci z Black Lives Matter. Prohlásila totiž, že na všech životech záleží (All Lives Matter). Na její sociální síti nyní příznivci BLM oslavují její smrt před zraky celé její rodiny.

„A ČT, tohle taky natočíte?“ Lubomír Volný v šoku nad svinstvem z USA
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný

Anketa

Jakeš zemřel. Měli by být funcionáři KSČ Štrougal a Vajnar souzeni za úmrtí na státní hranici?

12%
88%
hlasovalo: 9063 lidí
Mladá běloška Whitakerová se setkala se skupinou stoupenců Black Lives Matter. Příbuzní oběti popisují průběh incidentu tak, že byla černochy střelena do hlavy poté, co řekla osudnou větu, že „na všech životech záleží“. Případ se stal nedávno v USA.

Zatímco se rodina zesnulé pokouší s tragickou událostí vyrovnat, bombardují facebook Whitakerové příznivci Black Lives Matter zprávami, v nichž jí její smrt přejí.

Především lidé ve své reakci poukazují na to, že neměla takový názor vůbec vyslovovat. Někteří k přiložené fotce černocha dodávají, že právě to je bezpečnější strana společenství.

Kaos Finesse se pohoršuje nad všemi takovými „rozzlobenými rasistickými bílými lidmi“. Další komentář, jehož autorem je uživatel Angel Angel, zase k vraždě Whitakerové například píše, že se nemůže cítit špatně kvůli takovým rasistům, kteří používají rasistické urážky.

„Možná by měla myslet na svého syna dříve, než otevřela rasisticky zkurvená ústa,“ zní pak další z ostrých reakcí.

Poslanec Volný sdílel tyto komentáře, které sleduje s velkými obavami, na svém Twitteru: „Pročernoští rasisté oslavují vraždu bílé ženy, matky, která měla odvahu říct jim do očí, že záleží na všech životech. Nějaké ‚liberálně demokratické‘ názory?“ obrátil se už s otázkou směrem ke komentátorovi Jindřichu Šídlovi, Pirátské straně a k TOP 09.

Stejně tak by jej zajímalo, zda se bude případem zabývat blíže i česká veřejnoprávní televize. „Bude detailně ve zpravodajství ČT?“ táže se poslanec závěrem.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…