„Bodat Okamuru. Volit Piráty.“ Zlom v kauze s romskými předáky. Policie už koná. A šéf SPD vzkazuje: Nepokleknu!

21.09.2021 23:13

Policie obvinila dva Romy, kteří vyzývali k odstranění lídra SPD Tomia Okamury a nabádali ostatní Romy, aby na politika vzali nože. „Budeme bojovat proti Okamurovi! Akce, do boje, nože, a budeme ho bodat,“ nabádal Romy k „odstranění“ Okamury kvůli sociálním dávkám romský předák z Libereckého kraje do kamery a další pokřikovali: „Do boje!“.

„Bodat Okamuru. Volit Piráty.“ Zlom v kauze s romskými předáky. Policie už koná. A šéf SPD vzkazuje: Nepokleknu!
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Anketa

Co chcete od příští vlády nejvíc?

hlasovalo: 27715 lidí
Kauza videa, na kterém se vyzývá k zapíchnutí Tomia Okamury, měla skončit obviněním dvojice libereckých romských předáků.

Jeden z nich, oslovovaný Láďa, na nahrávce hovoří o tom, že Okamura chce Romům sebrat sociální dávky. Ale všiml si, že se proti němu ve Sněmovně postavili Piráti.

„Takže budeme bojovat proti Okamurovi,“ pronesl, načež se kolem stolu začaly ozývat výkřiky „do boje“. A předsedající pokračuje: „Akce, do boje, nože, a budeme ho bodat.“ Vzal si nůž od příboru a za potlesku ostatních výmluvně předvedl, jak má takové bodání vypadat.

„Všichni Romáci by měli jít do boje s tím, že by toho Okamuru měli odstranit. Je to rasista, dobře to víme, a nechceme, aby dál pokračoval ve vládě nebo ve Sněmovně,“ uzavřel.

O tom, že policie dnes obvinila dva vysoce postavené Romy, kteří veřejně ve videu vyzývali všechny Romy k pobodání Okamury, se politik vyjádřil na svém Facebooku. „Vyzývali všechny Romy k mému pobodání a odstranění za to, že chci ukončit zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými. České televizi to potvrdila mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Zároveň tito romští představitelé Koalice romských reprezentantů Libereckého kraje vyzvali ve videu všechny Romy, aby ve volbách volili Piráty, protože chtějí dávky zachovat. A dodali, aby Romové nevolili SPD, protože chceme ukončit zneužívání dávek,“ shrnul předseda SPD.

Vadí mu, že se nikdo za slova neomluvil. „Je příznačné, že ani po několika týdnech se mi nikdo z oficiálních romských představitelů a sdružení za tyto kriminální výzvy jejich kolegů neomluvil. Za sebe říkám, že se nenechám těmito výhrůžkami k mému zabití zastrašit a budu nadále prosazovat ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými. Nepokleknu a budu vždy držet slovo,“ vyzval.

Tomio Okamura již dříve ParlamentnímListům.cz sdělil, že se o nahrávce dozvěděl, až když jej oslovila policie.

Romové na videu rovněž vyzývali k volbě Pirátů. „Jedna strana je k nám nakloněná, a to jsou Piráti,“ řekl muž na videu a směřoval na to, že díky ním se pozastavilo projednávání návrhu SPD na změny v dávkách hmotné nouze a příspěvcích na bydlení.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …