„Čtu Respekt,“ začala advokátka. Ale Erik Tabery nakonec rád nebude

08.08.2019 11:24

Pravidelná dávka progresivistických emocí a svět vykreslený o něco hezčí, než opravdu je. Tak se advokátka Monika Čírtková dívá na časopis Respekt a proto ho také čte. Ráda si dopřává čtivo, kde jsou zlí padouši jako prezident USA Donald Trump vykresleni opravdu hrozivě a ráda se dozví, kdo zase projede příští volby. Když totiž Respekt někoho chválí, je podle Čírtkové jisté, že u dalších voleb zmíněná osoba propadne.

„Čtu Respekt,“ začala advokátka. Ale Erik Tabery nakonec rád nebude
Foto: Archiv Moniky Čírtkové
Popisek: Advokátka Monika Čírtková
reklama

Advokátka Monika Čírtková si většinou myslí pravý opak toho, co píší v Respektu, přesto tento časopis ráda čte. Novináři, kteří v něm působí, prý kreslí svět hezčí, než opravdu je, takže vlastně při čtení tohoto časopisu dostane svou pravidelnou dávku na růžovo nalakovaných emocí.

Anketa

Jste pro zavedení ,,daně z masa", jak se o tom vážně uvažuje v Německu?

5%
95%
hlasovalo: 12803 lidí

„V oknech bytů v ghettech vždy vlají naškrobené záclonky, auta vyklízejí místo chodcům, větrné elektrárny se efektivně točí, extremisté se projevují opravdu hodně hloupě a my tak nějak víme, kdo je padouch a kdo hrdina. Zlý politik (např. Donald Trump) je v pojetí Respektu vždycky opravdu hrozný, a ten správný naopak zásadně vyzařuje sympatie a dobro. Samozřejmě, kdybych byla naivní sedmnáctiletá gymnazistka, možná bych tomu i věřila. Takhle si to jenom vychutnávám,“ napsala Čírtková na sociální síti Facebook.

Na časopis se dívá také jako na lakmusový papírek toho, který politik má šanci uspět v příštích volbách. Řídí se přitom zcela jednoduchým pravidlem. Koho časopis chválí a vynáší takřka do nebes, ten ve volbách určitě neuspěje.

„Uvelebím se u kávy a ponořím se do těch sluníčkových článků. Podívám se, koho zase zkritizoval Erik Tabery (většinou někoho, s kým souhlasím), a počtu si, kterého politika redaktoři chválí. Protože je jisté, že koho Respekt vychvaluje, ten volby nevyhraje, a můžeme podle toho udělat volební predikce,“ vyjádřila své přesvědčení.

Nakonec vysvětlila, že si sama Respekt nekupuje. Ráda ho dostává jako dárek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co na to Putin? Navalného podpořil špičkový sportovec

21:48 Co na to Putin? Navalného podpořil špičkový sportovec

Výrazný ruský hokejový útočník New York Rangers Artěmij Panarin v tomto týdnu veřejně podpořil vězně…