„Hnusáku, podrazáku.“ Štětina bouchnul dveřmi v TOP 09, znovu udeřil Pospíšila. A zveřejnil výživné věci

17. 12. 2018 7:44

Europoslanec a místopředseda podvýboru pro bezpečnost Jaromír Štětina odmítá ve volbách v příštím roce obhajovat svou funkci na kandidátce TOP 09. Uvedl to na svém facebookovém účtu. Kritizuje v té souvislosti předsedu TOP 09 Jiřího Pospíšila. Pospíšil jeho rozhodnutí respektuje, Štětinovu kritiku TOP 09 nepovažuje za korektní. Na sociálních sítích se samozřejmě strhla vlna reakcí.

„Hnusáku, podrazáku.“ Štětina bouchnul dveřmi v TOP 09, znovu udeřil Pospíšila. A zveřejnil výživné věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina

„Odmítám kandidovat do Evropského parlamentu za TOP 09 navzdory velké podpoře členů TOPky, jejích krajských i regionálních výborů a svých početných voličů,“ uvedl dnes Štětina. Zachránit stranu by podle něj mohl mimořádný sněm. Podle Štětiny není v lidských silách vykonávat funkci šéfa strany a europoslance. „A nese zodpovědnost za špatné výsledky v posledních obecních a senátních volbách,“ napsal. Nové vedení v čele s Pospíšilem podle Štětiny způsobilo rozkol ve straně.

Fotogalerie: - Se Štětinou o Ukrajině

Snídaně s europoslancem Jaromírem Štětinou po jeho...
Cílem Štětinovy cesty bylo získat informace nezkre...
Europoslanec Jaromír Štětina
Snídaně s europoslancem Jaromírem Štětinou po jeho...
Jaromír Štětina se na Donbasu setkal například s v...
Snídaně s europoslancem Jaromírem Štětinou po jeho...

Anketa

Jakou školní známkou hodnotíte letošní práci premiéra Andreje Babiše?

81%
3%
1%
5%
10%
hlasovalo: 18599 lidí

„Rozhodnutí pana Štětiny nekandidovat v evropských volbách za TOP 09 respektuji, pravděpodobně dostal jinou, z jeho pohledu atraktivnější nabídku. Je nutné upozornit, že pan Štětina není členem TOP 09, do strany nikdy ani přes opakované výzvy nevstoupil, proto mi nepřijde korektní jeho kritika TOP 09 s mnoha nepravdivými výroky,“ reagoval Pospíšil.

„Nemá pravdu pan Pospíšil. Nikdy mi nikdo členství v topce nenabídl. Ani bych takové nabídce nevyšel vstříc, právě proto, že topka v době mého senátorstvi za topku a v době mého členství v EP ctila moji svobodomyslnost a nezávislost. Topka je moderní proevropská strana a je nepostradatelná pro demokracii u nás,“ opáčil však následně Štětina.

Následně pak ještě dodal, že volby do Evropského parlamentu v roce 2014 byly posledním velkým volebním úspěchem topky. „Jsem rád, že jsem mohl být u toho. Příliš mnoho let se za topku v politice peru,“ uvedl.

Když pak jeden z diskutujících poznamenal, že doufá, že Štětina bude kandidovat za někoho jiného, současný europoslanec odpověděl: „Přemýšlím o tom. Mám v EP nedodělanou práci. Například se nepodařilo zastavit válku na Ukrajině. Ale kandidatura či nominace sama není mým životním cílem.“

Štětinu za jeho slova pak napomenul bývalý poslanec za TOP 09 Jiří Koubek. „Chápu, že každý má právo něco zapomenout, Vy jste opomenul výzvu pražské organizace, kdy jsme před lety vyzvali naše europoslance, zda by vstoupili do TOP 09. Pan Pospíšil i pan Niedermayer zareagovali kladně. Ta výzva byla v době, kdy jsem byl předsedou pražské organizace a Vaše asistentka byla členkou předsednictva. Každý má právo zapomenout, z Vašeho postu je cítit negativismus a to mě mrzí. Přeji Vám vše dobré,“ poznamenal.

Štětina pak také na facebookové síti přidal příspěvek, kde si stěžuje, jakých reakcí se mu dostalo. „Tak štětinaté krysy utíkají z potápějící se lodi, aby si uhájily korýtko,“ obdržel například mezi reakcemi. „Jsi hnusák a bezcharakterní podrazák,“ dočkal se také.

TOP 09 zatím oficiálně neoznámila, jak bude vypadat její kandidátka do Evropského parlamentu. Strana vyjednává o možné spolupráci v evropských volbách s dalšími stranami, o jednáních s TOP 09 před týdnem hovořil v rozhovoru pro ČTK šéf STAN Petr Gazdík. Podle spekulací má o čelní post zájem i Pospíšil poté, co sice letos uspěl v komunálních volbách na kandidátce Spojených sil pro Prahu, ale nestal se pražským primátorem. Volby do Evropského parlamentu se v Česku budou konat 24. až 25. května.

Česko má v EP 21 zástupců. V roce 2014 byli ve volbách zvoleni za TOP 09 a Starosty a nezávislé čtyři poslanci, kromě Štětiny a Pospíšila ještě Luděk Niedermayer a Stanislav Polčák.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…