„I díky sportu jsem se naučil, co je to fair play. To jsem chtěl využít jako soudce, s tím jsem šel na práva,“ říká předseda Svobodných

25.09.2021 10:17

Předsedou Svobodných a lídrem formace Trikolora Svobodní Soukromníci v Jihočeském kraji je Libor Vondráček. V krátkém videu, které zveřejnil na sociální síti, hovoří o svém rodném kraji. V posledních měsících země podle něj občas připomínala „půlnoční království“ ze známé pohádky. On by chtěl, aby lidé mohli žít svobodněji.

„I díky sportu jsem se naučil, co je to fair play. To jsem chtěl využít jako soudce, s tím jsem šel na práva,“ říká předseda Svobodných
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Předseda Svobodných Libor Vondráček

„Jsem jihočeský patriot, rodák z Jindřichova Hradce, kde jsem studoval gymnáziu, pak jsem nastoupil na vysokou školu v Brně a dnes už mám za sebou práva, stejně tak jako mám za sebou několik úspěchů v rámci komunální politiky i v Jindřichově Hradci,“ uvedl Vondráček.  

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci

„A díky tomu, že se nám v Jindřichově Hradci dařilo a díky tomu, že jsme získali hned na první pokus čtyři zastupitele, tak se nakonec stalo, že si mě Svobodní vybrali jako svého předsedu a od té doby jsme posílili. Dneska máme i senátora, který je také z Jindřichova Hradce, takže si myslím, že toto místo je pro nás velice důležité,“ dodal předseda Svobodných.

Formace Trikolora Svobodní Soukromníci se aktuálně nachází v rámci kampaně právě v jižních Čechách, kde se také tradičně podepisuje petice za zachování české koruny.

„Jak jsme byli v nějaké době docela nízko v preferencích, tak teď stoupáme nahoru. Lidé se o nás začínají zajímat, a tím pádem to na sebe poutá pozornost nejenom těch, kteří nám fandí, ale i třeba těch, kteří nám tolik nefandí. Že se o nás víc ví, nakonec dokazuje i to, že třeba Andrej Babiš nebo Tomio Okamura teď začínají mluvit o tom, že chtějí tu českou korunu. Jsme rádi, že se u nás inspirovali. A budeme rádi, když nebudeme jediní v Parlamentu, kteří nebudou chtít euro přijmout,“ vzkázal,“ řekl již dříve Vondráček naší redakci.

Na závěr medailonku ještě dodal něco k aktuálnímu životu. „Kromě toho, že se samozřejmě věnuju naplno politice, tak mám občas čas na to, abych se zasportoval, to je něco, co mě formovalo už od mládí. Ať už ten sportovní duch, to, že se člověk naučí vyhrávat, že se naučí prohrávat, ale i fair play, což tak trochu souvisí i s profesí právníka, protože vždycky jsem ty práva chtěl využít k tomu, abych fungoval jako soudce. Kdybych tady teď nemluvil o politice, tak dost možná sedím na soudě jako asistent soudu a chystám se na tuhle profesi,“ uzavřel Vondráček.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsou čtyři. Strašný, co si dovolujou!“ S Piráty došla trpělivost. Právě teď

4:44 „Jsou čtyři. Strašný, co si dovolujou!“ S Piráty došla trpělivost. Právě teď

Situace kolem čtyř pirátských poslanců nabírá na obrátkách. Není to sice tolik vidět, jelikož vešker…