K pražským protiruským aktivistům se přidal Rus, co zažil ukrajinský Majdan. Viděl milice, jak mlátí lidi

03.10.2014 10:33

K českým aktivistům ze skupiny Pražský Majdan pořádající akce na podporu Ukrajiny se přidávají i Rusové. Jedním z nich je rodák ze západní Sibiře, šestačtyřicetiletý Pavel Korshikov. Chce upozornit na vlažný přístup Sobotkovy vlády k rusko-ukrajinskému konfliktu.

 K pražským protiruským aktivistům se přidal Rus, co zažil ukrajinský Majdan. Viděl milice, jak mlátí lidi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanovou osadou pokračuje na Staroměstském náměstí Pražský Majdan. Akce má za cíl podporu Ukrajiny proti Rusku
reklama

Vystudovaný matematik Korshikov žije v Česku již čtrnáct let. O emigraci uvažoval dlouho, nelíbila se mu atmosféra v tamní společnosti, navíc tehdy startovala éra Vladimira Putina. Do Česka se nicméně dostal náhodou. Jeden z jeho tehdejších kolegů stopoval ze Sibiře do Evropy a Korshikovovi zavolal z Českých Budějovic a Česko mu vychválil tak, že se Korshikov rozhodl zakotvit právě zde.

K účasti na pražských demonstracích na podporu lidí z okruhu Vladimira Klička se rozhodl poté, co o Vánocích navštívil ukrajinský Majdan a na vlastní oči viděl, jak milice zmlátila tamější demonstranty, kteří pouze „zpívali a čekali, až je stát uslyší“.

„Pořádali jsme třeba protest před sochou svatého Václava. Pět hodin jsme u mě v garáži vystřihovali písmenka na transparenty,“ líčil Korshikov redaktorce Hospodářských novin. Podílel se také například na protestu proti prodeji francouzských válečných lodí Mistral Rusku či překrýval logo pražské pobočky ruské banky Sberbank. V neděli se chystá s aktivisty Pražského Majdanu na pochod k Úřadu vlády, kde bude chtít po Bohuslavu Sobotkovi vysvětlit jeho opatrný postoj k protiruským sankcím.

Každý víkend až do poloviny ledna navíc hodlá stát Korshikov u petičního stánku na Staroměstském náměstí. „Situace na Ukrajině se spíše zhoršuje. Budeme tady, dokud se chování vlády nezmění,“ uvedl k tomu Korshikovův kolega Michal Majzner.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…