"Kmotři" ODS podváděli stát na daních, zjistili Kalouskovi analytici

19.02.2012 20:59

Analytici ministerstva financí detailně zmapovali toky peněz z veřejných zakázek. Konkrétní lidé jsou ale označeni jako třeba osoba ZX nebo osoba Z. Lidové noviny přinášejí odhalení, komu ve skutečnosti účty zmíněné ve výroční zprávě patří – kmotrům ODS.

"Kmotři" ODS podváděli stát na daních, zjistili Kalouskovi analytici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

„Máme poměrně přísně nastavenou zákonnou povinnost mlčenlivosti a nemůžeme uvádět přesné identifikační údaje, které by vedly k odkrytí daného subjektu,“ odmítl původně LN ředitel Finančního analytického útvaru Milan Cícer. Útvar spadá pod ministerstvo financí, které provedlo analýzu toků peněz z veřejných zakázek.

Účtem osoby ZX procházely stovky milionů, přestože v daňovém přiznání jsou částky mnohem menší. Podle deníku patří kryté označení Alexandru Novákovi, bývalému chomutovskému starostovi a senátorovi z ODS, kterého Mirek Topolánek kdysi označil za kmotra.

Přes účty osoby Z prošly „jen“ desítky milionů korun a patří prý dalšímu „kmotrovi“ ODS, Patriku Oulickému. Ten je tak označován kvůli svému sídlu, jež si postavil v oblasti České středohoří, a to částečně bez povolení.

„Nebudeme to vůbec komentovat,“ vzkázal k dotazům na účty Jaroslav Ibehej, mluvčí protikorupční služby. U Oulického kontroloři tvrdí, že soukromý účet využívá jak k běžným nákupům, tak k obchodování. Při porovnání s daňovým přiznáním však částky nesedí. „Zaznamenali jsme větší nepoměr mezi daty vykazovanými správci daně, hodnotou zejména nemovitého majetku a údaji na bankovních účtech osoby ZX,“ řekl na tiskové konferenci Cícer.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…