„Lehce děsivý“ název. Koná se „doslova za humny střední Evropy“. U komunistů si ťukají na čelo, jak o ruském cvičení Západ 2017 referují v ČT

16.09.2017 10:27 | Zprávy

Redaktorka Monika Hoření se na serveru HaloNoviny.cz zamyslela nad tím, jak členské státy NATO bedlivě sledují rusko–běloruské vojenské cvičení, které právě probíhá.

„Lehce děsivý“ název. Koná se „doslova za humny střední Evropy“. U komunistů si ťukají na čelo, jak o ruském cvičení Západ 2017 referují v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Hoření mimo jiné poukázala na vysílání České televize v celé věci, kdy moderátorka mimo jiné poukázala na to, že už název vojenského cvičení „Západ 2017“ je lehce děsivý. „No, řekla bych, že název označuje geografickou polohu území, kde vojáci cvičí. Ale budiž. A co vojenské operace NATO? Ty nemají ‚lehce děsivé‘ názvy, například ‚Dostatečný úder‘ či ‚Úder šavlí‘?“ zeptala se Hoření.

„V jiný čas televizní moderátor s patosem oznámil, že společné rusko–běloruské vojenské cvičení se koná ‚doslova za humny střední Evropy‘. Zato vojenské manévry NATO se konají přímo ve střední Evropě, a nevšimla jsem si, že by mu to vadilo,“ sdělila Hoření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

21:31 „Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

Tajnosti kolem příjezdu zahraničního státníka na Pražský hrad vzbuzují otázky. Oficiálně jméno návšt…