„Miloši bal si spacák, na Hrad míří Placák.“ Před Pražský hrad dorazila více než stovka podporovatelů monarchie

05.01.2019 19:15 | Zprávy
autor: nab

Více než sto lidí dnes po půl šesté dorazilo v Tříkrálovém průvodu za zvuku národních písní před Pražský hrad, kde podpořili znovuzavedení monarchie na českém území. Pochodovali od zhruba třetí hodiny z Václavského náměstí pod transparenty „Za monarchii“ nebo „Monarchie není anarchie“. Poté, co organizátor, historik a spisovatel Petr Placák přečetl proslov, se zbytky průvodu přesunuly do dejvické nádražní restaurace. ČTK Placák řekl, že současný prezident Miloš Zeman rozděluje společnost.

„Miloši bal si spacák, na Hrad míří Placák.“ Před Pražský hrad dorazila více než stovka podporovatelů monarchie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Placák

Monarchisté dlouhodobě žádají obnovu českého království, které je podle jejich názoru ze všech státních zřízení tím nejlepším. Průvod od sochy svatého Václava zahajovali vlajkonoši, následoval zhruba dvacetičlenný hlavně žesťový orchestr s bicími. Při průchodu Prahou hrál písně jako Kolíne, Kolíne nebo Za císaře pána a jeho rodinu. Turisté většinou hodnotili pochodující pozitivně, natáčeli si je na mobilní telefony. Z davu se občas ozývaly výkřiky jako Vivat monarchia, Krále na Hrad nebo Miloši bal si spacák, na Hrad míří Placák.

Podle Placáka je v současnosti z Pražského hradu prakticky soukromý podnik, který místo hájení českých zájmů hájí zájmy Ruska a Číny. „Princip, na kterém je založena koruna, na druhou stranu nelze uplatit. Dědičný panovník, který vzejde z královského lože, není spojen s nějakou podpůrnou lobby, není zavázán žádné hospodářské či politické skupině,“ řekl lidem Placák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

11:00 Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

Kdo jinému jámu kopá, do Ankary neletí,“ konstatovala ke sporu prezidenta a vlády komentátorka Karol…