„Myšlenky zločince“? Topolánek se opřel do Babiše. Šafrovi se udělalo zle. Šmucler se Skopečkem se děsí dluhu, padla tvrdá slova

10.04.2020 12:31

Ve čtvrtek přednesl premiér Andrej Babiš svůj druhý koronavirový projev. Neútočil v něm ani na novináře, ani na umělce, ani na opozici. Lidem poděkoval, že dodržují přísná vládní opatření ohledně pohybu, a požádal je, aby vytrvali i během Velikonoc. Přesto si za svůj projev vysloužil kritiku. Expremiér Mirek Topolánek popsal Babišovo vystoupení jako myšlenky zločince. Ozval se i Pavel Šafr. „Fujtajbl,“ ulevil si.

„Myšlenky zločince“? Topolánek se opřel do Babiše. Šafrovi se udělalo zle. Šmucler se Skopečkem se děsí dluhu, padla tvrdá slova
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš přednáší svůj druhý mimořádný projev během nouzové stavu
reklama

Anketa

Chcete, aby byl Andrej Babiš předsedou vlády i po volbách v roce 2021?

85%
15%
hlasovalo: 33508 lidí
Premiér Andrej Babiš opět promluvil k národu. Usedl před kameru a místo tradičního pozdravu, „čau lidi“, svým spoluobčanům sdělil, že první fázi zápasu s koronavirem jsme v České republice vyhráli 1:0. Jenže teď podle předsedy vlády nesmíme polevit, aby čínský virus nedostal šanci vyrovnat skóre.

Babiš si je podle svých vlastních slov vědom toho, že vláda přijala tvrdá opatření a omezila řadu svobod, ale požádal diváky nejen České televize, aby to ještě vydrželi. Přislíbil, že pokud teď vydrží a zůstanou, budeme se moct o to dřív vrátit k normálnímu životu.

V projevu také znovu děkoval lékařům, zdravotním sestrám a dalším profesím, které stojí v první linii války s koronavirem.

Expremiér Mirek Topolánek si přesto neodpustil sžíravou poznámku. „Já si od 8 pustil Myšlenky zločince. Co vy?“ zeptal se.

Reakce na projev Andreje Babiše

Ekonomický expert ODS Jan Skopeček si také nebral servítky a obvinil Babiše, že se postaral o rozvrat veřejných financí.  

„Premiér Babiš ohlásil ve svém projevu rozvrat veřejných financí. Jelikož jeho vláda rozfofrovala rezervy, pak ohlášený bilion korun na pomoc ekonomice bude muset jít na dluh. Státní dluh je dnes 1,6 bilionu korun. Nárůst o další 1 bilion se nedá označit jinak než rozvratem,“ konstatoval nesmlouvavě Skopeček.

Reakce na projev Andreje Babiše

Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr zhodnotil premiérův projev krátce a stručně: „Fujtajbl.“ A důrazně varoval před kolektivním dojímáním se. Babiš se podle jeho názoru dojímal sám nad sebou, ale jinak mu ty prázdné řeči mohl věřit málokdo.

„V zájmu osobní důstojnosti a svobodného ducha je třeba zatvrzele a umíněně vzdorovat vnucovanému dojetí z naší národní jednoty a svornosti. Fujtajbl,“ napsal.

Reakce na projev Andreje Babiše

Šéfredaktor serveru Seznam Zprávy Jiří Kubík si všiml, jak Babišovi zvlhly oči. „Četl tak usilovně, až zapomínal mrkat, až z toho měl nakonec slzy v očích,“ podotkl.

Reakce na projev Andreje Babiše

A prezident České stomatologické komory Roman Šmucler nakonec upozornil na jednu velmi důležitou okolnost. Šlo o peníze.

„Mezi dvěma hezky napsanými projevy o rouškách se potřebná sanace státem zvýšila na skoro dvojnásobek. Už bilion. Vím, mají pravdu. Řeším peníze, a přitom jde říci tolik krásných a optimistických slov. V úterý budeme dlužit ještě o něco víc. Tak klidné 4 dny...“ popřál veselé Velikonoce.

Reakce na projev Andreje Babiše

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drtivá nálož zahraničnímu zpravodajství ČT: Co nám kdy ukázali z Číny nebo Ruska? A Trump a Johnson jako šílení blonďáci...

18:50 Drtivá nálož zahraničnímu zpravodajství ČT: Co nám kdy ukázali z Číny nebo Ruska? A Trump a Johnson jako šílení blonďáci...

Politolog Zdeněk Zbořil má za to, že téma koronaviru ustupuje do pozadí. Svědčí o tom prý chování če…