„Ne každý SSák byl zlý.“ Starce z Kanady hájí na elitním místě

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

03.10.2023 10:53 | Monitoring

Proč se musí o potlesku pro 98letého Jaroslava Hunku mluvit opatrně? Protože náznaky, že se Kanada za tento „přešlap“ stydí, by potvrdily „ruské přepisování historie“, říká britský autor knih o Rusku Keir Giles. Také řekl, že kdo bojoval za druhé světové války proti Sovětskému svazu, nebyl nutně nacista. A nesouhlasí se závěry o první ukrajinské divizi, že se měla dopouštět válečných zločinů.

„Ne každý SSák byl zlý.“ Starce z Kanady hájí na elitním místě
Foto: Repro Facebook
Popisek: Jaroslav Hunka čeká na setkání s premiérem Kanady a ukrajinským prezidentem

Jak jsme již v neděli 24. 9. informovali, kanadský parlament, jeho nyní již bývalý předseda Anthony Rota a premiér Trudeau si utržili pořádnou ostudu, když tleskali veteránovi Waffen SS Jaroslavu Hunkovi. Skandál obletěl celý svět a Polsko se nyní zajímá o možnost, zda by jim Kanada 98letého veterána vydala, zřejmě k vyšetřování případných válečných zločinů. Vzhledem k tomu, že Hunkovi tleskal i prezident Zelenskyj, tak se z pochopitelných důvodů tento incident hodí i Rusům, kteří Ukrajince obviňují ze sympatií k nacismu.

Právě kvůli tomu zřejmě Keir Giles, britský spisovatel a komentátor sepsal komentář o tom, že „boj proti Sovětskému svazu nutně nedělá z člověka nacistu“. Keir Giles je autorem knih jako Ruská válka proti všem: A co to pro vás znamená nebo Vládne Moskva: Co žene Rusko ke konfrontaci se Západem či Nové ruské nástroje pro konfrontaci se Západem: Kontinuita a inovace v držení moci z Moskvy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Karel Šebesta

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

prokristapána, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevipera , 03.10.2023 11:06:48
co my se ještě nedozvíme. Počítám, že se brzy postaví v praze pomník heydrichovi nebo hitlerovi.

|  26 |  0

Další články z rubriky

„Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy

22:18 „Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy

Strategická komunikace České republiky se připojila k mezinárodní kampani, která upozorňuje na zneuž…