„Nevěřili jsme svým uším.“ Generál Pavel o tom mlží, jeho vlastní otec to ale řekl naplno. Bobošíková našla...

24.01.2023 15:58 | Ze sítí

Víte, že onen vojenský kurz, o kterém kandidát na prezidenta pan Pavel tak mlží, byl na úrovni vojenské akademie generálního štábu ozbrojených sil Sovětského svazu? A víte, že se v rodině Petra Pavla hajlovalo? To neříkáme my, ale otec prezidentského kandidáta Petra Pavla v autorizované knize vzpomínek a pohledů do budoucnosti. O tom hovořila v pořadu Aby bylo jasno moderátorka Jana Bobošíková.

„Nevěřili jsme svým uším.“ Generál Pavel o tom mlží, jeho vlastní otec to ale řekl naplno. Bobošíková našla...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Pavel postoupil do druhého kola prezidentské volby. V jeho volebním štábu bylo veselo

„V roce 2019 vydalo nakladatelství Akademia tuto knihu. Jmenovala se V první linii. Armádní generál Petr Pavel. Autorem knihy je Vladimír Mertlík. Kromě slov generála Petra Pavla obsahuje kniha také výpovědi členů jeho rodiny. Jak uvádí autor, kniha je hlubokou sondou do generálova soukromí a odkryla hodnotu, která byla za úspěch zaplacena. O rok později byla generálem autorizovaná kniha také profesionálně namluvena. A generálu Pavlovi se toto zpracování velmi líbilo,“ sdělila Bobošíková a pustila Pavlovo vyjádření: „Docela si to užívám, protože podáno profesionálně tak všechno vypadá líp, než byla realita, která často byla trochu šedá.“

„Audioknihu jsme si pečlivě poslechli. A protože jsme v některých okamžicích nevěřili vlastním uším, porovnávali jsme mluvený text s psaným slovem. Velmi zajímavé je, jak v knize popisuje kurz vojenského zpravodajství při zpravodajské správě Generálního štábu Československé lidové armády otec generála Pavla. Pokud jde o onen kurz, generál Petr Pavel jeho význam vždy zlehčoval. Loni v květnu například napsal: Slýchám, že jsem byl za komunismu rozvědčík. Nevím, co si pod tím představují ostatní. Nebyl jsem žádný Bond, ale výsadkář průzkumník, který se plazil blátem, mrzl ve sněhu a připravoval se na vysazení v týlu nepřítele. Aby hledal odpalovací zařízení nebo velitelská stanoviště. Kdo si to neumí představit, ať se podívá na svobodníka Koubu ve filmu Copak je to za vojáka. Teď si poslechněte, jak popisuje tento Pavlův kurz v knize jeho otec Josef Pavel,“ zmínila Bobošíková.

„Jednou za mnou přišel šéf a povídá: My ti dáme kluka do zpravodajského kurzu. A to jsem se v duchu nadmul. To jsem věděl, že začíná jeho cesta vzhůru. Protože ten kurz byl na úrovni Voršilovky. To byla vojenská akademie generálního štábu ozbrojených sil SSSR v Moskvě, v komunistickém bloku. Cesta k nejvyššímu vojenskému vzdělání a protipól Westpointu. V United States Military Academy. Kdo ji měl, šel jasně dál. A ti, kteří ze školy v Moskvě šli do našeho zpravodajského kurzu, byli pak většinou agenti nebo vojenští atašé a přidělenci. Ale víc na zpravodajské než diplomatické úrovni. I když mezi tím nikdy moc velký rozdíl nebyl, diplomacie byla vždycky jen krytí pro opravdový výkon úkolu. Tak to jsem věděl, že jde výš,“ zaznívá nahrávka.

 

„Trochu něco jiného než mrznutí ve sněhu a plazení v blátě, že? A vzpomínky Pavlova otce pokračují. Stejně jako Petr Pavel byl voják a komunista. Jak uvedl v knize, o svém vstupu do strany vůbec nikdy nepochyboval. O čem ale pochyboval, byla politika KSČ. A jak říká, vnímal divné kontrasty. Nechme opět promluvit audioknihu,“ říká Bobošíková.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jak byla Bobošíková mizerná politička, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuserutin , 24.01.2023 17:34:24
tak byla a je dobrá novinářka.

|  15 |  0

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…