„Nezvítězí. Nejde to. Jediná možnost.“ Orbán Američany nakrkne. Ale jednoho potěší

Spustit čtení článku
Tato funkce je povolena jen předplatitelům typu Lepší čtení a vyšší.
30.08.2023 17:31 | Monitoring

Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru s americkým novinářem Tuckerem Carlsonem prohlásil, že jediným řešením konfliktu na Ukrajině je mír. „Rusko je silnější a početnější než Ukrajina, aktuální strategií Rusko porazit nelze,“ řekl Orbán s tím, že kdyby USA chtěly mír, stalo by se tak hned druhý den ráno. Takové řešení války na Ukrajině podle něj přinese jen exprezident Donald Trump, „který měl nejlepší zahraniční politiku za celá desetiletí“.

„Nezvítězí. Nejde to. Jediná možnost.“ Orbán Američany nakrkne. Ale jednoho potěší
Foto: Hana Brožková
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Orbán v rozhovoru s Carlsonem, který byl zveřejněn na síti X (dříve Twitter) na úvod prohlásil, že Ukrajina ve válce nevítězí, a kdokoliv říká opak, tak lže. „To není ani nedorozumění, to je čistá lež. Není to pravda, není možné. Každý, kdo se pohybuje ve vrcholové politice, kdo rozumí datům a logice války, musí mít jasno. Ne, Ukrajina v žádném případě nevítězí,“ má jasno Orbán.

„Každý den umírají na Ukrajině tisíce vojáků a civilistů, je to tragédie a já jsem v myšlenkách s nimi. Musíme si uvědomit, že na bojišti bude nakonec záležet na počtu vojáků, a v tom jsou Rusové mnohem silnější a mnohem početnější než Ukrajinci. Musíme pochopit, že současným způsobem Rusy porazit nemůžeme,“ je přesvědčen Orbán.

Představa administrativy Joea Bidena, že finanční a vojenskou podporou Ukrajiny dojde k vítězství a k následnému pádu Vladimira Putina, je podle Orbána daleko od pravdy. „Američané nechápou Rusy. V politice západních zemí jde vždy o to, importovat svobodu na maximální možné území na světě. Ale v Rusku tohle vůbec nikoho nezajímá, tam jde primárně o to, jak udržet svoji zemi pohromadě, protože to je obrovská země,“ vysvětluje maďarský premiér.

A tento ruský přístup podle něj vytváří i ruskou mentalitu a politiku, která je více militantní a vždy se více soustřeďuje na bezpečnost, a to i v oblasti geopolitiky. „A takový je jejich přístup, který je jiný, než máme my na Západě. Ale je to legitimní, je to součástí jejich historie a my si musíme uvědomit, že je nemůžeme porazit tím způsobem, jaký jsme nyní zvolili,“ opakuje Orbán s tím, že Rusové se nikdy nevzdaj, a čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím více jich vyrobí Rusové.

Orbán také reagoval na hypotetickou situaci, že se Západu podaří zklikvidovat ruského prezidenta Vladimira Putina. „Rusové sami ho nikdy nesvrhnou, to je jisté. A kdyby došlo k jeho likvidaci, nastal by v Evropě ještě větší strach. Protože když bude Putin mimo hru, tak tam nebude žádná dostatečně silná osobnost, která by držela zemi pohromadě se vším jejím jaderným arsenálem a s armádou. Mezivládí v Rusku je pro nás určitě tou nejhorší variantou,“ říká Orbán.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jakub Makarovič

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Co ti naši komedianti?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseLukáš Pecha , 30.08.2023 19:10:54
Nesahají Orbánovi ani po kotníky, protože sami jsou jak bez mozku. Pro rozumy si chodí do Bruselu, Washingtonu, nebo na Ukrajinskou ambasádu. Ubožáci!

|  24 |  0

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…