„Odzbrojil armádu, vše dal Ukrajině.“ Nový poradce Černochové. Máme varování ze Slovenska

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

28.11.2023 17:59 | Kauza

"U něj se kloubí arogance, neznalost a aktivismus. Teď už je to váš problém! Opravdu platí, že vrána k vráně si sedá, rovný rovného si hledá!" To sdělil ParlamentnímListům.cz oblíbený politický analytik ze Slovenska Ján Baránek. Hovořil o bývalém slovenském ministrovi obrany Jaroslavu Naďovi, který už měsíc působí jako poradce české ministryně obrany Jany Černochové.

„Odzbrojil armádu, vše dal Ukrajině.“ Nový poradce Černochové. Máme varování ze Slovenska
Foto: Repro Ministerstvo obrany
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová a její nový poradce, bývalý slvenský ministr obrany Jaroslav Naď

"Pěkný dáreček. Původně začínal ve Ficově straně SMER a působil v řadě politických neziskovek. Následně převlékl kabát a přeběhl k hnutí OL'aNO pod křídla šílence a bohužel i slovenského premiéra Igora Matoviče. Právě v jeho vládě zastával funkci ministra obrany a poté, co tato vláda padla, zůstal v čele resortu obrany a přeběhl už do třetí nově vzniklé strany Demokrati pod vedením nově zvoleného premiéra Eduarda Hegera. Během působení na ministerstvu fakticky učinil slovenskou armádu nebojeschopnou. Protiletadlový systém S-300 bez mrknutí oka poslal na Ukrajinu a stejným směrem následně putovalo třináct migů." Takové zprávy běží o Jaroslavu Naďovi, který se stal poradcem české ministryně obrany Jany Černochové, po internetu. Tak se na to pojďme podívat blíže.

Nic pozitivního nezůstalo

ParlamentnímListům.cz odpovědělo i ministerstvo obrany. "PhDr. Jaroslav Naď, Ph.D., který je držitelem bezpečnostní prověrky na stupeň tajné a aliančního prověření NATO secret, pracuje jako odborný poradce pro zahraniční vztahy od začátku listopadu na základě dohody o pracovní činnosti. S AMOS spolupracuje zejména v oblasti česko-slovenské obranné a průmyslové spolupráce i na obecném rámci formátu vláda-vláda v kontextu legislativy EU," napsala z tiskového oddělení na obraně Simona Cigánková. Přestože jsme poslali několik, lze říci rýpavých, otázek, alespoň nějaká odpověď.

Na tuzemském ministerstvu obrany působí v rámci už zmiňované Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci (AMOS). Naď vystudoval politologii na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici. Už v letech 2004 až 2013 pracoval na slovenském ministerstvu obrany. Mezitím byl členem slovenského zastoupení při Evropské unii a v období 2014 až 2018 pracoval pro nevládní organizaci Globsec a její think-tank GLOBSEC Policy Institute. Ostatně těch nevládek poznal hned několik.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

U nás, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekes , 28.11.2023 18:17:00
jsou mocenské orgie toho nejhoršího, co vyzvrací politický systém.

|  16 |  0

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…