„Práce neziskovek a médií.” Ze Slovenska po postřelení Fica

15.05.2024 16:38 | Monitoring

Tak dlouho dělali svými kecy ze slovenského premiéra hrozbu pro demokracii, až jeden idiot uvěřil, že je Frodo Pytlík a má za dobro bojovat. I to zaznělo po atentátu na slovenského premiéra Fica, který byl těžce postřelen na náměstí v Handlové. Část viny si podle mnohých musí připsat neziskovky a média, které tento narativ dlouhodobě šířily.

„Práce neziskovek a médií.” Ze Slovenska po postřelení Fica
Foto: Screen Youtube
Popisek: Postřelený Robert Fico

Podle politiků, kteří se řadili spíše k Ficovým oponentům, je odsouzeníhodný čin důsledkem „rozdělování společnosti“ a „nevraživosti a agresivity“.

V tomto duchu se vyjádřil například český prezident Petr Pavel, nebo premiér Petr Fiala (ODS).

„Jsem šokovaný a zhrozený,“ uvedl v rychlé reakci na tiskovce lídr opozice Michal Šimečka, nejostřejší kritik vlády. Na dnes odpoledne jeho hnutí svolávalo v Bratislavě demonstraci, která byla zrušena.
 
Přímo na tiskovce ale čelil jinému pohledu.

Bývalý slovenská poslankyně Romana Tabak se při tiskové konferenci, na které stálo s vážnými výrazy vedení opoziční strany Progresivní Slovensko ptala předsedy Michala Šimečky, zda je spokojený.

„Jste spokojený, když jste na demonstracích vykřikovali, že se musí stát něco jako Kuciak?“. Zatímco byla z tiskovky vyváděna, Šimečka ujišťoval, že je šokovaný. „Vy jste šokovaný?, divila se na odchodu.

I další lidé připomínají, že střelba na ministerského předsedu časově navazuje na velmi agresivní rétoriku opozice a rovněž některých politiků a aktivistů ze zahraničí.

„Nemám dost informaci, podle mne je to důsledek nenávistné kampaně, opozice, zejména progresivců, mimovládek a jejich médií vůči vládě. Tak se někdo nechal tou kampaní přesvědčit, že Fico je hlava mafie, co ničí Slovensko, a šel to vyřešit,“ říká pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní analytik Milan Žitný.

I další dodávají, že střelba může být výsledkem „fanatismu lepšolidí“. Tito lidé důsledně dělí svět na dobro a zlo a slovenský premiér jednoznačně patřil do druhého z těchto světů. „Udělali z něj svými kecy „hrozbu pro demokracii“ a pak stačí jeden idiot, který se považuje za Frodo Pytlíka a chce být bojovníkem za dobro,“ padlo také na sociálních sítích.

„Vyvolávání vášní působí dlouho jako hra, a pak se to stane,“ komentoval předseda České stomatologické komory Roman Šmucler s přáním šťastného uzdravení.

A Jana Volfová z ČSSD se rovnou vyjádřila, že „tohle je výsledek mediální práce pravdy a lásky“.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

16:25 „Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

„Cizinci ven!“ V Německu se na kulturních akcích znovu ozývají výkřiky, které otřásaly německou spol…