„K té výzvě jsem se přidal z pocitu provinilosti,“ podotkl režisér Hřebejk, jenž si myslí, že člověk musí rozumně pracovat proti předsudkům, strachu a zblblosti. „Bral jsem to jako výzvu k určité solidaritě, k určité rozumnosti, k určité lidskosti, ale hlavně jsem se styděl, když jsem četl ty poznámky na Facebooku,“ poznamenal Hřebejk, jenž po prezidentské volbě v roce 2013 velmi kriticky hovořil vůči příznivcům prezidenta Miloše Zemana. Tehdy uvedl, že lháře a demagoga na Hrad táhnou rudá a hnědá prasata. Později Hřebejk popřel, že by tím myslel přímo voliče Zemana. Na mysli měl konkrétní jednotlivce, kteří současnému prezidentovi pomohli do funkce, objasnil populární režisér ve vysvětlení na blogu Idnes.cz.
Kampaň „Oni je do plynu, my je do škol“ reaguje na vlnu nenávisti a rasismu, která se rozšířila po Česku poté, když byla zveřejněna fotografie prvňáčků prosetické základní školy.
Původní text ZDE

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 14:09 Podporovalo Rusko Trumpa? Aféra FBI nabírá úplně jiný směr
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR