„Sbírá body, po volbách o ní neuslyšíme.“ Petříček zmínil syrské sirotky a Šojdrová se znovu ozvala. A lidé se smějí

12.05.2019 10:50

Ministr zahraničí Tomáš Petříček v rozhovoru pro server Novinky.cz prohlásil, že Česká republika je připravena postarat se o 50 syrských válečných sirotků, kteří se dnes nacházejí v uprchlických táborech v Řecku. Problém je však v tom, že řecké úřady je dosud nenašly. Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová nabídla trochu jiný pohled. Zdá se jí, že dětí postižených válkou žijících na ulici je dost a my bychom jim měli pomoct.

„Sbírá body, po volbách o ní neuslyšíme.“ Petříček zmínil syrské sirotky a Šojdrová se znovu ozvala. A lidé se smějí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Michaela Šojdrová

Petříček si posteskl, že se stále zaměňují dva zásadní pojmy – uprchlík a migrant. O ekonomické migranty kupříkladu z Afriky prý Česká republika nestojí, ale syrským dětem postiženým válkou je i nadále připravena pomoci.

„Bez součinnosti řeckých úřadů se ta věc řešit nedá. Pokud je najdou, tak myslím, že naše společnost je schopná se o ně postarat. Možná lepší, když budou vyrůstat mezi lidmi, kteří jim dají péči, než být v uprchlických táborech pod vlivem možných radikálních názorů,“ zdůraznil Petříček.

Ministr zahraničí je také přesvědčen, že současně musíme dbát o svou bezpečnost. „Pro soc. dem. je naše bezpečnost jednou z priorit, chceme, aby ČR byla jednou z nejbezpečnějších zemí na světě, jako je tomu dosud,“ uvedl Petříček s tím, že ho mrzí xenofobní postoje některých politiků.

A europoslankyně Michaela Šojdorvá si na sociální síti Twitter položila otázku, zda naší bezpečnosti napomůže, když necháme děti trpět samotné v řeckých ulicích. „Necháme dětské oběti války žít v Evropě na ulici? Bez perspektivy a naděje? Pomůžeme tím naší bezpečnosti? Podle mě tedy ne,“ uvedla na sociální síti Twitter.

Pod jejím příspěvkem se objevila řada reakcí. Spoluobčané europoslankyně Šojdrové se často shodli na tom, že před volbami do Evropského parlamentu je hodně aktivní, ale po nich už o ní neuslyšíme.

Zazněla také obava, že se v očích mnoha muslimů můžeme stát zemí, která unáší muslimské děti. Měli bychom se prý raději starat o české sirotky. Zvlášť, když Šojdrovou do křesla europoslankyně zvolili čeští voliči.

„Necháme české děti díky nezodpovědnosti dospělých žít v kojeneckých ústavech a dětských domovech? Bez perspektivy a naděje? Pomůžeme tím naší společnosti?“ padlo v diskusi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

10:04 Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta napsal knihu Rudý Zeman. Obrázek na obálce čtenáře utvrdí, že…