„Smrťák" pro ODS: Podle průzkumu je mimo sněmovnu

07.02.2014 11:00 | Zprávy
autor: adr

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti SANEP by hypotetické sněmovní volby v únoru vyhrálo politické hnutí ANO se ziskem 24,7 procenta voličů. Na druhém místě by skončila sociální demokracie, které by svůj hlas dalo 22,3 procenta voličů. Totální propad by zaznamenala ODS, která by skončila pod pětiprocentní hranicí (4,8 %) a nedostala by se do Poslanecké sněmovny.

„Smrťák" pro ODS: Podle průzkumu je mimo sněmovnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala s místopředsedou ODS Martinem Novotným

Aktuální průzkum volebních preferencí společnosti SANEP potvrdil, že hnutí ANO Andreje Babiše je z pohledu voličů vnímáno jako nejsilnější politický subjekt. Šetření zároveň ukazuje na naprostý propad občanské demokracie, která by se ziskem 4,8 procenta nepřekročila hranici pro vstup do dolní komory.

Celý průzkum ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Proč by lidé nemohli kdekoliv vyjádřit svůj názor?

A to i třeba na festivalu? Proč jen kritizujete druhé? Napadlo vás se třeba zamyslet nad tím, že byste se mohli chovat a jednat jinak? A co jste čekal, když na nepolitickou akci přijde politik, jestli jste tam chtěl jít, proč jste nešel mezi lidi, ale papalášsky na pódium? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odchod „expertů“ z ÚV: Kreček zavzpomínal, jak to fungovalo

17:31 Odchod „expertů“ z ÚV: Kreček zavzpomínal, jak to fungovalo

„Na čem by měl být expert nezávislý?“ ptá se bývalý veřejný ochránce práv Stanislav Křeček v reakci …