„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu

17.10.2021 11:30

Celostní a rehabilitační lékař Jan Hnízdil ve svém blogu na Aktuálně.cz se ostře vymezil vůči České lékařské komoře (ČLK) a jejímu šéfovi Milanu Kubkovi. Důvodem je otázka povinného očkování pro zdravotníky a pracovníky v sociálních službách. Podle Hnízdila tím ČLK jde proti právu, etice a profesionalitě lékařské profese.

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Rehabilitační lékař Jan Hnízdil

Předně doktor Hnízdil poukazuje na to, že Česká lékařská komora popírá stanoviska ředitele vlastní právní kanceláře i ředitele právního odboru Ministerstva zdravotnictví (MZd). ČLK popírá základy právního státu.

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

69%
19%
hlasovalo: 40922 lidí

Očkování proti covidu-19 je ze zákona dobrovolné. Nikdo k němu nesmí být nucen. Očkovaný nesmí být zvýhodněný, neočkovaný znevýhodněný. Nikdo nesmí zjišťovat, zda člověk je, či není očkovaný. Tuto informaci nesmí zaměstnavateli sdělit ani závodní lékař zaměstnance. Skutečnost, že se zaměstnanec nenechal očkovat, ač si to jeho zaměstnavatel přál, nemůže být rozhodně důvod k výpovědi z pracovního poměru. To jsou v souhrnu stanoviska ředitele právní kanceláře ČLK Jana Macha a ředitele právního odboru MZd Mgr. Jana Bačiny z května letošního roku.

Původní zdroj ZDE

Přesto představenstvo ČLK v souladu s doporučením Vědecké rady ČLK prohlašuje, že na základě dostupných odborných údajů je zřejmé, že nejúčinnějším opatřením proti šíření infekce covid-19 je očkování. Z toho důvodu představenstvo ČLK požaduje, aby přinejmenším pro všechny zdravotníky a pracovníky v sociálních službách, kteří jsou v přímém kontaktu s pacienty či klienty, bylo očkování povinné.

Hnízdil není jediným lékařem, který vystupuje proti očkování vůči covidu-19. Cituje zápis z jednání představenstva ČLK 9. 10. 2021: „Dr. Kubek oslovil prostřednictvím sekretariátu CPME členské komory a asociace s dotazníkem, jehož cílem je zmapovat situaci v jednotlivých zemích EU, tedy zda existují lékaři veřejně vystupující proti očkování a jak vůči nim lékařské komory a asociace postupují. Vědecká rada ČLK se znepokojením sleduje prohlášení některých lékařů, kteří zpochybňují přínos očkování proti covidu.19 a naopak straší veřejnost nepodloženými riziky, která jsou s očkováním údajně spojena. Vědecká rada se distancuje od názorů kolegů veřejně zpochybňujících přínos vakcinace proti covidu-19, a to bez ověřitelných vědeckých důkazů.“

„Vědecká rada ČLK odporuje stanovisku vlastní revizní komise, popírá základy lékařské etiky, demokratické diskuse a plurality názorů,“ konstatuje Hnízdil. Pozastavuje se nad tím, že i přesto prezident České lékařské komory Milan Kubek postrádá kampaň, která by motivovala rodiče nechat děti proti onemocnění covid-19 naočkovat. Bez očkování dětí není podle Kubka možné v populaci vytvořit tzv. kolektivní imunitu.

Podle Hnízdila, ani PCR či antigenní test vůbec nevypovídají o tom, jestli je člověk nakažený, nakažlivý nebo nemocný, bez dalších vyšetření je jejich informační hodnota nulová. „Veškerá omezení a nařízení přitom vycházejí v počtu pozitivně testovaných (mezi nimiž je řada zdravých, bezpříznakových nebo s lehkým průběhem). Z lidí zdravých jsou tak masově vyráběni pacienti. Údaj o více než 30 tisících obětí covidu je ukázkou mediální manipulace,“ pokračuje Hnízdil.

Zároveň upozorňuje, že farmaceutické firmy se zodpovědnosti za nežádoucí účinky raději zbavily. „Podle sdělení MZd a ČLK za ně zodpovídá stát (stát jsme my, odškodnění se tedy bude platit z peněz poškozených). Poškozený bude jen velmi těžko prokazovat, že jeho zdravotní problémy, které se mohou objevit po měsících či letech, nějak souvisejí s vakcínou,“ varuje Hnízdil.

„Česká lékařská komora popírá základy medicíny, podílí se na cynickém a bezohledném experimentu. Velký Bratr Covid rozdělil lidi na mocné a ne-mocné. Mocní mohou ne-mocné dusit rouškami, držet je v izolaci, zakázat jim sociální kontakt, práci, vzdělávání, pohyb, zpěv. Ne-mocní musejí poslouchat, nechat se testovat, hlásit čísla, podrobit se očkování. Ten experiment se vymkl kontrole. Z vězení se musíme osvobodit sami. Postavit se nemocným mocným. ČLK není moje komora. MUDr. Milan Kubek není můj prezident,“ prohlásil MUDr. Jan Hnízdíl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…