„Takhle to dál nejde!“ Mladý Ukrajinec bezohledně parkuje na invalidech, policie bezmocná

25.5.2022 5:59 odp. | Bleskově

FOTO Na ParlamentníListy.cz se opakovaně obrací řada čtenářů, kteří zasílají fotografie ukrajinských vozidel v Praze. Některé z nich jsme zveřejnili. Obvykle se jednalo o parkování na chodnících, což se nesmí. Dnešní případ je ještě horší. Ukrajinec, podle svědectví asi třicetiletý, parkuje na místě vyhrazeném pro invalidy v Praze 10. Do této městské části přijel teprve nedávno. Podle očitých svědků dorazil se svou přítelkyní.

„Takhle to dál nejde!“ Mladý Ukrajinec bezohledně parkuje na invalidech, policie bezmocná
Foto: čtenář PL
Popisek: Nesprávně zaparkovaný vůz v Řepích, květen 2022

„Jsme bezradní, dál už to nejde. Policie přijela, odjela, nic se nestalo, stojí tady takhle před domem, případně parkuje na chodníku, kolem domu, na modré zóně. Pomáhám Ukrajincům oblečením, nesla jsem jim jídlo do Kongresového centra, ale tohle mi opravdu vadí!“ řekla čtenářka ParlamentnímListům.cz.

Podle jejích slov situace graduje, jelikož vůz řídí asi třicetiletý muž. „Nevím, proč je v Čechách, s nikým se nebaví, řekla jsem mu, že tam nemá co stát, nereagoval,“ popsala dále.

Hlídka městské policie měla špatné parkování přejít mávnutím ruky.

Praha 10, 25. května 2022

Praha-Řepy, 12. května 2022

Praha 10 – duben 2022

Státní správa je však podle našich zjištění skutečně bezradná.

„Pokud u vozidel uprchlíků z Ukrajiny není řidič vozidla zjištěn a ztotožněn přímo na místě, bude s vysokou pravděpodobností tato věc odložena. Česká republika může sice díky evropské směrnici nahlédnout do registrů vozidel ostatních členských států, nicméně to není případ vozidel registrovaných na Ukrajině,“ uvedl k tomu mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Magistrát tudíž odkládá případy automobilů s ukrajinskou SPZ neoprávněně parkujících například v modrých zónách, protože Ukrajina není v EU a schází možnost z evropské databáze zjistit jejich majitele. 

Za spáchání přestupku „Stání na místě vyhrazeném pro invalidy“ nejsou v rámci bodového hodnocení řidičů přičítány žádné body. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě a udělením pokuty do deseti tisíc.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajinci

Informace pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na ruskou agresi na Ukrajině na leznete na oficiálních stránkách MV ČR. MV ČR také pro tento účel zřídilo samostatný portál. Základní informace o ukrajinské diaspoře v České republice naleznete na těchto stránkách.

autor: Tomáš A. Nový

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropa podle Václava Havla, Evropa jako úkol. Čtěte projev, na kterém stavíme předsednictví

17:05 Evropa podle Václava Havla, Evropa jako úkol. Čtěte projev, na kterém stavíme předsednictví

V květnu 1996 pronesl prezident Václav Havel v Cáchách projev nazvaný Evropa jako úkol. Ten si letos…