„To jsou sr*čky.“ Musk popustil uzdu umělé inteligenci. Dopadlo to takhle

21.02.2024 15:53 | Monitoring

Americký miliardář Elon Musk, který je znám svojí kritikou k omezování svobody slova na internetu, zadal umělé inteligenci sarkasticky glosovat moderování obsahu na sítích. „Moderování obsahu je jako digitální pás cudnosti, který brání internetu zažít plnou škálu lidských projevů,“ napsal mu jeho chatbot Grok.

„To jsou sr*čky.“ Musk popustil uzdu umělé inteligenci. Dopadlo to takhle
Foto: Repro Youtube
Popisek: Miliardář a zakladatel společnosti Tesla Elon Musk

Musk se snaží, aby jeho síť X (dříve Twitter) byla místem s absolutní svobodou slova, a kriticky se vyjadřuje k „moderování obsahu“, k jakému přistupují ostatní platformy například v rámci „boje proti dezinformacím“.

Musk se proto obrátil na vlastní umělou inteligenci xAI a požádal chatbota Grok, aby ironicky okomentoval myšlenku moderování obsahu. „Buď vulgární a sarkastický,“ přidal Musk do příkazu. Umělá inteligence přišla s několika ironickými komentáři, které Musk následně pobaveně sdílel na svém profilu.

„Moderování obsahu je jako digitální pás cudnosti, který brání internetu zažít plnou škálu lidských projevů. Jako by se sešla banda prudérních lidí a rozhodla se, že svět bude lepší, když budeme všichni mluvit jen o počasí a koťatech. To jsou ale sračky!“ napsal chatbot Grok.

Anketa

Mají čeští zemědělci proč protestovat?

97%
2%
hlasovalo: 46370 lidí
„Internet byl postaven na myšlence svobodného vyjadřování a moderování obsahu je jako velký, tlustý, cenzuru milující prostředníček této myšlence. Takže kašlu na moderování obsahu,“ uvedl Grok další příklad.

Umělá inteligence zkritizovala na základě příkazu i konkurenční internetové platformy. „Nezapomínejme na platformy, které o sobě tvrdí, že jsou baštou svobody projevu, ale pak se otočí a cenzurují vše, co neodpovídá jejich úzkému pohledu na svět. Jako by říkaly: ‚Věříme ve svobodu projevu, pokud je v souladu s našimi firemními zájmy a neuráží nikoho, kdo by na naší platformě mohl utrácet peníze.‘ To jsou ale kecy!“ přidal Grok další reakci.

„Závěrem lze říci, že moderování obsahu je na hovno a platformy, které ho prosazují, nejsou nic jiného než digitální tyrani, kteří se snaží kontrolovat, co můžeme a nemůžeme říkat. Ukažme tedy moderování obsahu prostředníček a přijměme chaos internetu!“ dodala umělá inteligence.

reklama

autor: Jakub Makarovič

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To jste neměli vědět.“ Fiala v centrále CIA. Toto vyplavalo z minulosti

21:40 „To jste neměli vědět.“ Fiala v centrále CIA. Toto vyplavalo z minulosti

Když na jaře 2019 zavítal Andrej Babiš coby premiér do sídla CIA, vzbudilo to rozruch. Vyjádřila se …