„Tohle je začátek třetí světové.“ Profesor si nebral servítky

10.03.2026 8:20 | Monitoring

O Íránu, ale také o OSN a amerických tajných službách hovořil americký profesor Jeffrey Sachs s profesorem Glennem Diesenem v jeho pravidelném pořadu. Podle Sachse jsme v počáteční fázi třetí světové války. Varuje před vážnou energetickou krizí, která zasáhne Evropu. A velice zkritizoval kancléře Friedricha Merze za to, jak otrocky poslušný je vůči Trumpovi.

„Tohle je začátek třetí světové.“ Profesor si nebral servítky
Foto: Repro YouTube
Popisek: Jeffrey Sachs

Profesor Sachs ohledně Íránu pochybuje, že má Donald Trump nějakou strategii. Dokonce naznačil, že Trump nemá všech pět pohromadě. Vzhledem k tomu, že podle zpravodajských informací dodává Íránu Rusko a možná i Čína informace o tom, kam mohou zaútočit, jako to Američané dělají s Ukrajinci, tak Jeffrey Sachs soudí, že jsme v „počátečních dnech třetí světové války“. „Je otázka, jestli se ji podaří omezit. Ale jsme už v globální válce,“ pravil s tím, že se válčí na Ukrajině, na Blízkém východě a Trump také nepříliš obratně naznačil, že hodlá obsadit Kubu.

USA podle něho chtějí ovládnout trh s energiemi, ale to se nedaří, protože každou hodinu je ničena další energetická infrastruktura, což zřejmě vyústí ve velice vážnou energetickou krizi. „To velice poškodí Evropu, vážně ohrozí asijské země a válka se pravděpodobně rozšíří,“ odhadl.

Byl by překvapen, kdyby Rusko a Čína nepodporovaly Írán, vzhledem k tomu, že s ním mají strategické vztahy, Čína ho potřebuje jako zdroj ropy. Podle Sachse je to, co Trump dělá, namířeno proti Číně, například to, že ji odstřihl od ropy z Venezuely.

OSN

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Vždycky jsem si říkal, jak mohli lidi připustit 1. a 2. sv. válku, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAch jo (bls1) , 10.03.2026 8:44:34
Teď to vidím v přímém přenosu, jak vymyté mozky nejsou schopny používat jeden metr a vystavit Amíkům (a Izraeli) stopku. Prostě udělejte to samé, co děláte proti Rusku! Vy havloidi a ostatní kavárenská pakáž jste tak podělaní, že se nezmůžete ani na formální protest.

|  21 |  1

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…