Vích (SPD): Konec války by byla dobrá zpráva pro celý svět

11.05.2026 12:21 | Profily PL
autor: PV

Vyjádření ruského prezidenta Vladimira Putina o tom, že se konflikt na Ukrajině může blížit ke konci, by v případě potvrzení znamenalo zásadní zprávu nejen pro Evropu, ale i pro celý svět.

Vích (SPD): Konec války by byla dobrá zpráva pro celý svět
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Radovan Vích

Článek byl převzat z Profilu Ing. Radovan Vích - Vích (SPD) Konec války by byla dobrá zpráva pro celý svět.

Po více než třech letech krvavého konfliktu by totiž konečně mohlo dojít k zastavení nesmyslného zabíjení, ničení infrastruktury a další eskalace napětí mezi velmocemi.

Dlouhodobě zastávám názor, že válka nemá skutečné vojenské řešení a že jedinou cestou k ukončení konfliktu jsou diplomatická jednání a mírové dohody. Každý další měsíc bojů znamená další oběti, další ekonomické škody a další destabilizaci Evropy i světové bezpečnostní situace.

Česká republika zároveň podle dostupných údajů patřila mezi země, které v přepočtu na počet obyvatel poskytly Ukrajině jednu z největších forem pomoci v Evropě – ať už humanitární, vojenské či finanční.

Současně je nezbytné, aby zkušenosti z probíhajícího konfliktu byly důkladně analyzovány a využity při budování nové koncepce Armády České republiky do roku 2040. Válka na Ukrajině ukázala zásadní význam moderních technologií, protivzdušné obrany, dronových systémů, elektronického boje i připravenosti státu na dlouhodobé krizové situace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Sociální sítě

Opravdu si myslíte, že sociální sítě ubližují dětem? Proč se o nich neustále mluví jen negativně. Ano, je třeba děti hlídat a vést k tomu, jak se pohybovat na internetu, ale zamezit jim přístup k sociálním sítím nebo nějak omezovat to, aby používali internet podle mě není správná cesta. Doba je pros...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Stačilo!): Tohle nezestárlo dobře...

7:07 Prokop (Stačilo!): Tohle nezestárlo dobře...

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke klidnému a zkušenému vedení prezidenta Pavla