„Udavačské pr*sárny!“ Nabízeli relax na čerstvém vzduchu, teď museli zavřít. Někdo je napráskal

31.12.2020 12:10

„Choďte do přírody,“ vyzval hned několikrát premiér Babiš ve svých projevech, kterými apeloval na obyvatele České republiky, aby zůstávali doma a zdrželi se rizikového chování. Ovšem zřejmě ne každé chození do přírody je povoleno. Na Stezku korunami stromů přišlo udání a tak se stezka uzavírá. Už se ozvala slova o „udavačské prasárně“ a „zemi práskačů a kolaborantů“. Ale nemusí se nutně jednat o domácího práskače...

„Udavačské pr*sárny!“ Nabízeli relax na čerstvém vzduchu, teď museli zavřít. Někdo je napráskal
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zavřená Stezka korunami stromů
reklama

Jak informoval na svých facebookových stránkách ski-areál Lipno, Stezka korunami stromů v Krkonošském národním parku je zavřená. „Byli jsme kontaktování Policií České republiky a na základě udání z řad veřejnosti jsme nuceni Stezku korunami stromů do odvolání uzavřít,“ informují provozovatelé, proč se návštěvníci na stezku a vyhlídkovou věž nepodívají.

„Přestože je podle nás pobyt na čerstvém vzduchu zdravý a při dodržování všech protiepidemických opatření jsou rizika naprosto minimální, nechceme riskovat persekuci našich klientů. Všem klientům, kteří již vstupenky nakoupili a těšili se na každoroční novoroční výstup na Stezku se omlouváme a jejich vstupné budeme 100 % kompenzovat,“ sdělují dále.

Dodejme, že toto vstupné nepatří k nejlevnějším, dospělý zaplatí 250 Kč, děti, důchodci a invalidé 190 Kč. A 50 korun stojí jízda tobogánem z vyhlídkové věže dolů.

Jak si ostatně všimnul i novinář Miloš Čermák, kterému také nejde do hlavy, proč byla stezka uzavřena: „Stezka korunami stromů je předražená píčovina, která má jedinou výhodu. Že tam nechytnete koronavirus. Takže když to po zásahu ‚z řad veřejnosti‘ zavřeli, tak můžete jít například do sámošky pod kopcem, kde koronavirus chytnout můžete, ale nemají tam vůbec nic, ani ten blbej výhled. Vítejte na Lipně!“

Kromě toho se ozval také místopředseda Trikolóry Dalibor Uhlíř z Českých Budějovic. „Je neuvěřitelný, jakých udavačských prasáren je někdo schopen,“ komentoval uzavření stezky.

„Česko, země práskačů a kolaborantů?“ přisadil si bývalý premiér Mirek Topolánek.

Stížnost ovšem nemusí být nutně od Čecha, jak se ParlamentníListy.cz samy přesvědčily. Na podmínky v českých ski-areálech areálech upozornil naše médium Brit, zaměstnanec auditorské firmy v Praze. „Nedokážu pochopit, že nemáte strach, vždyť už umřelo tolik lidí, copak mi někdo můžete vysvětlit, že nemáte respekt z této závažné nemoci? Co jste to za národ, který se nebojí o své blízké?“ komentoval plné sjezdovky.

„Já to nechápu. Všichni apelují, aby obyvatelé omezili kontakt, aby zůstali pokud možno doma. V Anglii se to dodržuje, kolegové z Izraele jsou nešťastní, tam nemohou několik měsíců vůbec nikam, o Itálii nebo Americe ani nemluvě. U Čechů mi to přijde tak, že je jim to jedno. Samozřejmě tím také trpím, protože všechny tyto věci akorát prodlouží agonii a budou znamenat to, že se čísla budou celkově ještě zhoršovat,“ řekl ještě čtenář, který se představil pouze jako Jim.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

17:33 Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Přínos poradní skupiny MeSES při ministerstvu zdravotnictví, vedené…