Ukrajinský politik a velitel: Vždyť jsme na pokraji kapitulace!

03.02.2015 13:11

Vše směřuje k vojenské porážce Ukrajiny, prohlásil velitel pluku Azov Národní gardy Ukrajiny a poslanec Andrej Biletskij. „Všechno směřuje k vojenské porážce naší země. A následně k podpisu kapitulantských podmínek v té či oné podobě," řekl Biletskij ukrajinským médiím.

 Ukrajinský politik a velitel: Vždyť jsme na pokraji kapitulace!
Foto: ČT
Popisek: Ukrajinský expremiér Jaceňuk
reklama

Podle jeho názoru vojenské akce Kyjeva skončí uznáním Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky v Doněcké a Luhanské oblasti Ukrajiny. Biletskij také uvedl, že ukrajinskou armádu demoralizují řeči o jednáních a západní pomoci, která ve skutečnosti nepřijde.

Roli hrají i rozpory mezi ukrajinskými radikály a kyjevským vedením

Zřejmě ale nejde jen o reakci na neúspěchy vojenských jednotek věrných Kyjevu na frontě s povstalci. Svou roli zřejmě hrají i rozpory mezi radikálními křídly Národní gardy a vedením v Kyjevě. Ukrajinská média poukazují v této souvislosti na údajný výrok prezidenta Petra Porošenka, který označil radikální militanty za „hrozbu vnitřní bezpečnosti“ Ukrajiny.

Podle webu RT.com před několika dny ohlásil poradce ukrajinského prezidenta Jurij Birjukov, že prapor radikální organizace Pravého sektoru na Ukrajině odmítl nabídku pro vstup do vojenské služby na základě smlouvy s ministerstvem obrany.

Jednotkám chybí peníze a zbraně

„Osobně jsem navrhl Pravému sektoru schéma plné legalizace. Zejména bylo navrženo mnoho možností pro povinnou službu na základě smlouvy. Odmítli to," konstatoval Birjukov.

O napětí v Kyjevě svědčí i to, že včera tu demonstrovali dobrovolničtí vojáci, kteří požadovali rezignaci Petra Porošenka, protože jednotkám chybí financování a dodávky zbraní.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…