"V Oděse je prostě upálili": Lubomír Zaorálek dramaticky reagoval na slova svého podřízeného

27.04.2015 9:42 | Zprávy
autor: vam

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) ostře pokáral svého podřízeného, vládního zmocněnce pro energetickou bezpečnost Václava Bartušku za slova, která pronesl v rozhovoru pro server Neovlivní.cz. Zaorálek o tom informoval na svém twitterovém účtu.

"V Oděse je prostě upálili": Lubomír Zaorálek dramaticky reagoval na slova svého podřízeného
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na diskusním setkání s veřejností v Olomouci

„Nesouhlasím s vyjádřením Václava Bartušky, které uvedl 24. 4. v rozhovoru na serveru Neovlivní.cz, a které se týkalo událostí v Oděse a Dněpropetrovsku. V. Bartuška použil výkladu, který je věcně nesprávný a morálně neobhajitelný,“ uvedl Zaorálek s tím, že je naprosto nepřípustné, aby zaměstnanec Ministerstva zahraničních věcí ČR mluvil o upalování a zabíjení lidí jako o prostých metodách řešení konfliktů.

„Panu Bartuškovi jsem jeho výrazy ostře vytkl a vyjádřil jsem zásadní odpor k podobně cynickým prohlášením,“ uvedl Zaorálek.

Ve zmíněném rozhovoru odpovídal Bartuška na otázku, zda je Česká republika připravena na „zelené mužíky“, pokud by se objevili například v Tallinu, což je hlavní město Estonska. Bartuška mimo jiné odpověděl, že kdyby Rusové byli opravdu hodně chytří, mohli by v Pobaltí začít demonstracemi civilních občanů. Například v estonském městě Narva, které leží těsně u hranic s Ruskem a v němž asi 93 % obyvatel tvoří Rusové. „Taková akce by mohla přerůst v něco dalšího,“ obával se Bartuška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…