VIDEO Vzbudilo obrovský rozruch: Britský ministr se tvrdě postavil proti uprchlíkům. Máme v češtině

10.08.2015 12:25 | Zprávy

Bouřlivé reakce mezi levicovými politiky a lidskoprávními organizacemi vzbudil komentář britského ministra zahraničí Philipa Hammonda. Ten v rozhovoru pro BBC při návštěvě Singapuru mimo jiné prohlásil, že pokud Evropa přijme miliony afrických migrantů, sníží se životní úroveň jejího vlastního obyvatelstva.

 VIDEO Vzbudilo obrovský rozruch: Britský ministr se tvrdě postavil proti uprchlíkům. Máme v češtině
Foto: Archiv TZ
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil uprchlický tábor na Sicílii

„Evropa si nebude moci zachovat svoji dosavadní životní úroveň, pokud přijme miliony uprchlíků z Afriky,“ prohlásil Hammond a stal se okamžitě terčem kritiky labouristických politiků. Jako první se ozval stínový ministr zahraničí Hilary Benn, který jej dle BBC obvinil z „šíření poplašných zpráv“ a dodal, že by měl Hammond pečlivě zvažovat, než něco řekne. „Je nutné, aby zahraniční politika současné britské vlády byla především zodpovědná a rozhodně by neměla šířit podobnou paniku. Ti uprchlíci jsou zoufalí obyvatelé Sýrie, kteří utíkají ze země zničené válkou,“ cituje BBC reakci Benna.

Celý text v angličtině najdete ZDE

Ještě ostřeji se vůči Hammondovi vyjádřil šéf britské pobočky Amnesty International Steve Symonds. „Jeho slova jsou ostudná. Hammond by neměl zvedat pomyslné padací mosty a mluvit o tom, jak by se měla Evropa před uprchlíky bránit, ale spíš spolupracovat s evropskými partnery na tom, aby se migranti dále netopili ve Středozemním moři a neumírali pod koly kamionů v Calais.“ Britský ministr zahraničí během své návštěvy Singapuru také poznamenal, že současné evropské zákony v oblasti přistěhovalecké politiky považuje za nedostatečné. „Migranti díky nim jen mají jistotu, že když vstoupí na evropský kontinent, nikdy nebudou vráceni do svých mateřských zemí.“

Současná situace je podle Hammonda neudržitelná a řešením problému by měla být možnost vracet zpět ty uprchlíky, kterým nebude přiznán azyl. „To je bezpochyby naše hlavní priorita i vzhledem k zoufalé situaci v přístavu Calais, kde se shromažďují tisíce uprchlíků. Musíme udělat mnohem více, aby byl tunel pod průlivem La Manche fyzicky zajištěn proti útokům ilegálních imigrantů. Je samozřejmě nutné i nadále spolupracovat s našimi francouzskými kolegy, abychom vyřešili samotné příčiny současných problémů. Pokud se bude v okolí Calais i nadále pohybovat takové množství zoufalých uprchlíků, bude bezpečnost tunelu stále ohrožena,“ uvedl Hammond.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Marie Jílková byl položen dotaz

ženy, děti a práce

Paní poslankyně, myslíte, že jen ženy v politice to mají složité? Nemyslíte, že je problém mnohem hlubší, a že skloubit téměř jakoukoliv práci s péčí o rodinu a děti je dost náročné? Zkoušela jste s tím něco udělat? Proč je třeba tak málo příležitostí pro práci na částečný úvazek a neměli by být něj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Německu to vře. V průzkumech vedoucí AfD chtějí zakázat

21:31 V Německu to vře. V průzkumech vedoucí AfD chtějí zakázat

Stále více německých politiků napříč stranami se vyslovuje pro zákaz krajně pravicové AfD poté, co j…