„Prezident vytýká exministru Pelikánovi ohledně vydání Nikulina do USA, že neměl být ‚servilním subalterním úředníkem, který se podbízí zahraniční velmoci‘. Prezident se plete. Jediný, kdo se tak choval, byl on, když Nikulina řešil – aniž k tomu měl pravomoc – s Putinem a Lavrovem,“ poznamenal Kundra.
Mluvit o něčem neznamená jednat poníženě. Téma Nikulin skutečně otevřela ruská strana během jednání prezidentů. Byl jsem tam osobně. Pan prezident vždy zdůraznil, že jde o pravomoc ministra spravedlnosti, a tím to skončilo. @okundra to ví i ode mne. Jen ho to nezajímá. :-( https://t.co/4ROhvGYPL6
— Rudolf Jindrák (@rudolf_jindrak) 12. dubna 2019
„Mluvit o něčem neznamená jednat poníženě. Téma Nikulin skutečně otevřela ruská strana během jednání prezidentů. Byl jsem tam osobně. Pan prezident vždy zdůraznil, že jde o pravomoc ministra spravedlnosti, a tím to skončilo. Ondřej Kundra to ví i ode mě. Jen ho to nezajímá,“ napsal ke Kundrovu tweetu Rudolf Jindrák.
Prezident Miloš Zeman se ke kauze Nikulin vrátil v pořadu Týden s prezidentem. Jeho slova na adresu exministra spravedlnosti Roberta Pelikána (za ANO), který porušil Nikulinova práva při jeho vydávání do USA, doběla rozpálila předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef