„Víc Ukrajinců, zaručíme jim plat!“ A Zdeněk Ondráček mluví o prdeli

04.06.2019 9:44 | Zprávy
autor: vef

Do českých firem bude moci přijít dvojnásobný počet Ukrajinců se zaměstnaneckými kartami než doposud. Ročně to má být místo 19.600 až 40.000 lidí, rozhodla včera vláda. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) na tiskové konferenci informoval, že součástí schváleného materiálu je výše minimální mzdy ukrajinských pracovníků na 1,2 násobku zaručené mzdy. Mělo by to zaručit, aby nebyli z trhu práce vytlačováni čeští zaměstnanci. Podle Hospodářské komory ale nové mzdové kritérium ztíží pozici především malým podnikům. A okomentoval to i komunistický poslanec Zdeněk Ondráček.

„Víc Ukrajinců, zaručíme jim plat!“ A Zdeněk Ondráček mluví o prdeli
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Zdeněk Ondráček

„Přátelé, ministr Bandera Petříček si z našich lidi už dělá vyloženě pr***. Co si o tomto nápadu myslíte vy? Budete dobrovolně pracovat o 20% levněji než ÚKáčka?“ zeptal se komunistický poslanec Zdeněk Ondráček na svém facebookovém profilu.

Podle údajů ministerstva práce mělo na konci loňska v Česku zaměstnání 121.086 lidí z Ukrajiny. Tvořili tak přes pětinu zahraničních zaměstnanců v ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajinci

Informace pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na ruskou agresi na Ukrajině na leznete na oficiálních stránkách MV ČR. MV ČR také pro tento účel zřídilo samostatný portál. Základní informace o ukrajinské diaspoře v České republice naleznete na těchto stránkách.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Sankce

Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Najednou tolik útoků na Klempíře. Analytik rozkrývá, co je za tím

8:09 Najednou tolik útoků na Klempíře. Analytik rozkrývá, co je za tím

TÝDEN V MÉDIÍCH Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) vtipně zarámoval vystoupení prezidenta Pe…