„Vy*erte se na mejdany!“ Csáková, bacha. Herečku z Vyprávěj dohnal covid

17.03.2021 11:28

Covidem onemocněla nedávno také herečka Jana Bernášková, která léta zářila v seriálu ČT Vyprávěj. „Děcka, fakt se vyserte na to zpochybňování. Noste respirátory a žádný mejdany,“ vzkazuje. Již předtím kritizovala, jak se současná vláda chová k dětem. „Ty děti se už nenudí, ty děti duševně trpí,“ říká. A o osud jednoho konkrétního dítěte se stará i Ilona Csáková.

„Vy*erte se na mejdany!“ Csáková, bacha. Herečku z Vyprávěj dohnal covid
Foto: Repro Facebook
Popisek: Herečka Jana Bernášková

Covid se ani v této době nevyhýbá umělcům. Onemocněla jím divadelní a seriálová herečka Jana Bernášková. Dle svého vyjádření na sociálních sítích má ovšem to nejhorší zřejmě za sebou.

Anketa

Bojíte se vakcíny AstraZeneca?

82%
18%
hlasovalo: 13413 lidí

Ale má vzkaz: „Děcka, fakt se vyserte na to zpochybňování. Noste respirátory a žádný mejdany. Vir je pravý, cítíte to na vlastní kůži i kostech. Šílené jsou taky sny!!! Úplně se bojím znovu usnout.“

„Jde o to, že dnes psali, že vedlejší efekt je demence, jakože poneseme si to s sebou dál. No, když vidím ty konspirační teorie, tak mám pocit, že tady covid řádil víc, než tušíme,“ pokračovala.

A na závěr upozornila na seniory. „Jedna krátká návštěva babičky nás všechny málem zabila,“ varovala protagonistka Vyprávěj.

Ke covidu se vyjadřovala i dříve, zvláště jí vadí rozdílný přístup k dětem a k průmyslu. „Průmysl jede ve velkém dál, ale my zavřeme děti doma, teda ony tam už sedí rok, ale teď rovnou na dva západy!!!

A pokud si půjdou hrát na hřiště, tak dostanou čouda od policie! Mě v dětském věku vyvést z hřiště policie, tak strachy nevylezu už ani ven. Ovšem my tady celý den budeme řešit, kde budou pánové z průmyslu papat a že krabičky fakt ne,“ stěžovala si na začátku března.

O děti jí šlo i v únoru, když kritizovala ministra Roberta Plagu: „Jen restrikce a žádná kontrola, jestli to vůbec k něčemu bylo. Všichni pracují ve velkých kolektivech a často bez roušek a děti jsou skoro rok doma. Bez života, bez energie, bez motivace žít. Ty děti se už nenudí, ty děti duševně trpí. Tolik volajících dětských psychologů a psychiatrů, učitelů, kteří upozorňují, že děti už tu izolaci nezvádáji a nic se neděje.

Ministr Plaga se dál předvádí, kolik testů z matematiky si děti stáhly na jejich apce. Nejhorší ministr školství, jak jsme kdy měli.“

O děti se stará i jiná umělkyně, Ilona Csáková, se kterou by ovšem Bernášková asi příliš nesouhlasila. Zpěvačce vadil zákrok proti otci tříletého dítěte v Uherském Hradišti. „Vyděšený tříletý chlapeček, který bude mít, bůh ví jak dlouho trauma z toho, čeho musel být svědkem. Nepřiměřený zákrok na jeho tatínka v Uherském Hradišti, který jej vyzvedával ve školce, protože maminka právě v tentýž čas sloužila na oddělení ARO u covid pacientů na ventilaci,“ komentovala situaci na videu, které obletělo český internet.

Upozornila, že všichni dodržovali rozestupy. „Proto tatínek nepoužil respirátor – neměl nejmenší důvod! Což ovšem MP tohle vyhodnotila jako nekompromisní přestupek, za který tatínka dosti tvrdým způsobem zpacifikovala. Větší bizár a psycho můžeme vidět snad už jen v Hitchcockově hororu…“ mínila.

„Chudák chlapeček, chudák máma, chudák táta… Kam naše rozpolcená společnost, proboha, spěje? Každopádně velké díky patří slečně z vedlejšího krámku, která se rychle chopila malého chlapce! Instinktivně se postarala o tu malou, vyděšenou dušičku. Chce se mi brečet…“ pochválila ženu, jež se postarala o dítě, které strážníci opustili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dali jsme zemi osm let klidu a stability. Koaliční pohoda kandidátů ANO a ČSSD, Xaver se jenom smál

18:00 Dali jsme zemi osm let klidu a stability. Koaliční pohoda kandidátů ANO a ČSSD, Xaver se jenom smál

Dramaturgie XTV vybírá do každé z předvolebních krajských debat dvojici kandidátů, kteří reprezentuj…