"Vy jste odpornej dobytek a rasista!" U Jílkové proběhla extrémní debata o uprchlících. Filozof sprostě nadával všem oponentům

11.06.2015 22:45

V pořadu „Máte slovo“ moderátorky Michaely Jílkové bylo pořádné horko. Hosté se do sebe pustili ve sporu o přijímání uprchlíků mířících do Evropy. Na afrických březích jich teď prý čeká až milion a filosof Milan Kohout zhurta křičel na všechny, kteří uprchlíky odmítali. Vy jste dobytek, hřímal z plných plic. A to nebylo poprvé, co se studio téměř otřásalo. Sprostá slova střídala nařčení z pokrytectví a útoky proti Západu, který má vůči uprchlíkům velký dluh.

"Vy jste odpornej dobytek a rasista!" U Jílkové proběhla extrémní debata o uprchlících. Filozof sprostě nadával všem oponentům
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Pořad Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou

Hosty čtvrtečního pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové před kamerami České televize byli europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil, sociolog Petr Hampl, ředitel Centra pro integraci cizinců Vladimír Günter, filozof a vysokoškolský pedagog Milan Kohout, občan z Vizovic a podnikatel Jaromír Carda, a Jiří Jírovec, senior a emigrant, dlouhá léta žijící v Kanadě.

Západ zabíjí děti v Iráku, musíme jim pomoct

Hned v úvodu pořadu padla věta, kterou vyslovil Kohout, že by totiž každá česká rodina měla přijmout jednu imigrantskou rodinu a pomoci jí. „To jsem řekl a trvám na tom," zdůraznil Kohout. Následně se obrátil na pana Cardu, který se uprchlíků bojí. "Pane Carda, nepřipadáte si jako pokrytec, když ve svém zaprděném domečku nechcete přijmout uprchlíky z Iráku i odjinud, když se tam Západ podílí na zvěrstvu tisíců zabitých dětí v Iráku a tak dále,“ rozjel se Kohout.

Carda oponoval, že rozhodně nemá potřebu zachraňovat svět, a pokud tedy pan Kohout má potřebu spasit svět, ať ty uprchlíky nadělí svým dětem třeba pod stromeček. „I když, to by imigranty mohlo urazit, protože to pravděpodobně budou muslimové,“ pronesl pan Carda a touto poznámkou vyvolal smích v publiku.

Sociolog Hampl si přisadil, když Kohouta označil za parazita, který jako vysokoškolský pedagog žije z daní většiny společnosti. A pokud jde o uprchlíky, tak podle Hampla už dnes víme, že mezi nimi najdeme i teroristy. Před tím varují i naše tajné služby. „Jestliže má Islámský stát nějaké mocenské ambice, a on je má, tak je jasné, že mezi uprchlíky zamíchá i své stoupence,“ uvedl Hampl.

Kohout ale dál trval na svém a Günter mu dal za pravdu. Podotkl, že Československo sice nemělo kolonie, ale Evropa žila z bohatství kolonií, střed starého kontinentu nevyjímaje.

Anketa

Jste pro kvóty EU na přidělování uprchlíků?

2%
98%
hlasovalo: 54683 lidí

Vy jste lezl Američanům do zadku, křičel Kohout na Pospíšila

Do debaty se zapojil i europoslanec Pospíšil, který podotkl, že přijetí 40 tisíc uprchlíků nic neřeší, jestliže jich v tuto chvíli na březích Afriky čeká až milion a je otázka, jestli bychom se neměli inspirovat přístupem v Austrálii. A na to konto se znovu ozval Kohout. „Vy se tu oháníte Austrálií, která měla ještě v 70. letech 20. století diskriminační zákony. Já to ale chápu, vy jste pravičák,“ vypálil Kohout.

Z publika se ozval i uprchlík ze Sýrie dnes žijící v Česku. „Co nám přineslo Arabské jaro v naší zemi? Jen krev a násilí,“ křičel postarší muž v obleku, podle něhož nemá smysl přijímat uprchlíky, lepší je řešit problémy přímo v krizových oblastech. Místo toho prý Západ řadu let podporoval teroristické organizace. Moderátorka Jílková v tu chvíli už příliš nestíhala diskusi řídit. “Vážení, chcete tu na sebe křičet nebo diskutovat,“ rozčílila se. Hosté posléze umlkli.

Pár slov přidal i Jírovec, podle něhož se Evropa bojí vzepřít se Spojeným státům, které dnes stojí za zmíněným zlem ve světě. Podle Pospíšila je to ale věc k debatě. „Ale o čem chcete debatovat, když jste jako mladí konzervativci lezli Američanům do zadku,“ rozkřikl se Kohout na Pospíšila.

Günter posléze vysvětloval, proč z krizových zemí utíkají jen muži, ale rodiny zůstávají doma. „To se přece dělo i v Československu, napřed emigroval muž a později za ním odešel zbytek rodiny. V tu chvíli se ale z publika ozvala známá aktivistka Jana Wolfová, která jasně řekla, že z Československa prchaly často spíše ženy a děti. „Když vidím armády uprchlíků, tak mám obavy,“ poznamenala. Jenže do křiku se znovu dal Kohout. „O jakých armádách to mluvíte, to my jim tam posíláme armády, které je zabíjejí,“ zesiloval hlas ve studiu.

Vy jste odpornej rasista a dobytek, pokračoval v kanonádě filosof

Se svou troškou do mlýna znovu přispěl také Pospíšil, který vysvětloval, že neodmítá a priori všechny uprchlíky. Lidem, kterým jde o život, má být pomoženo. „A vy, kteří hájíte kvóty, si uvědomte, že italský či řecký úředník rozhodne o osudu imigrantů, že půjdou do Bulharska nebo Rumunska a to bez vědomí těch uprchlíků, bez ohledu na to, že by oni sami šli raději do Švédska, kde mají třeba rodinu,“ upozornil. "Já jsem velký obhájce Evropské unie, a proto se bojím, že by kvóty a uprchlíci mohli nakonec EU rozbít,“ varoval.

Česká republika může podle europoslance přijmout asi tisíc lidí ročně, ale z okruhů, které nám jsou bližší, z Balkánu či Ukrajiny. Následně se ozval znovu pan Carda, který poznamenal, že v Africe žijí miliardy lidí a "pokud jim budeme pomáhat, oni se budou dál množit - téměř jako kobylky - a kde to skončí", ptal se. A tím znovu rozpálil do běla filosofa Kohouta. „Vy jste odpornej rasista a dobytek!“ začal řvát Kohout. "Táhněte do své vesnice," křičel až tak, že mu málem vypovídaly službu hlasivky.

Nemůžeme si prý klást otázku, co tu ti uprchlíci budou dělat, v první fázi jim prostě musíme pomoci. Tak se alespoň vyjádřila dáma, podle níž se uprchlíků nemáme bát. Strach vyvolávají především média, která živí všemožné konflikty. Mladý student filosofie z publika si přisadil, že se dnes lidé bojí destrukce našeho sociálního státu, ale varují před tím lidé, kteří náš sociální systém ve skutečnosti zničili. „Západ má veliký dluh v přijímání uprchlíků a já uvažuji z pozice člověka, který sedí na uprchlickém člunu."

Ve druhé polovině pořadu vystoupil také muž z České republiky se syrskými kořeny a postěžoval si, že místní politici se vlastně ani nezajímali o to, kdo to jsou Syřané. „To jsou lidé, kteří mají za sebou sedm tisíc let kultury. Musíte vědět, že Syřané utíkající ze své země, prchají před Islámským státem, a pokud chcete najít nějaké řešení, tak musíte v prvé řadě zarazit to embargo proti syrskému režimu."

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jak to vím? Protože mi to řekli.“ Majdan, rozšiřování NATO, rozdělení Ruska s Jeffrey Sachsem

15:35 „Jak to vím? Protože mi to řekli.“ Majdan, rozšiřování NATO, rozdělení Ruska s Jeffrey Sachsem

Profesor Jeffrey Sachs je uznávanou autoritou jednak v oboru ekonomie, kde pomáhal dříve komunistick…