„Wir sind sousedé, my jsme Nachbarn.“ Češi a Němci si posílají lásku přes sněhuláky

18.02.2021 14:01

Hranice mezi Českem a Německem jsou sice kvůli epidemii koronaviru zavřené, i to však nebrání oběma národům si posílat alespoň pozdravy. A to prostřednictvím sněhuláků. Píše o tom server hlidacipes.org.

„Wir sind sousedé, my jsme Nachbarn.“  Češi a Němci si posílají lásku přes sněhuláky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

Anketa

Jste pro otevření obchodů?

66%
34%
hlasovalo: 8982 lidí

Pozdravy posílané prostřednictvím fotografií postavených sněhuláků zasílají lidé z iniciativy Soboty pro sousedství a Klub česko-německého partnerství. Výzva vzešla z pera ústeckého germanisty a jednoho ze zakladatelů iniciativy „Wir sind sousedé, my jsme Nachbarn“ Jana Kvapila.

Podle něj lze totiž již delší dobu na obou stranách hranice pozorovat prohlubující se stigmatizaci přeshraničních sousedských vztahů. Týden strádajícího sousedství tak byl vyhlášen 13. února a potrvá do 20. února. „Jak na to? Postavme v přírodě, v parku, na zahradě nebo třeba na balkoně za naše sousedy, přátele nebo příbuzné z druhé strany hranice, které již řadu měsíců postrádáme, symbolického sněhuláka (na velikosti nezáleží),“ napsal návod jak plnit výzvu Kvapil. 

K výzvě se připojilo dokonce i německé velvyslanectví. Galerii snímků pak lze nalézt ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

17:33 Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Přínos poradní skupiny MeSES při ministerstvu zdravotnictví, vedené…