Z Hradu přilétla facka Sobotkovi

7. 1. 2016 15:09

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček přispěl do debaty nad kauzou uniklé emailové korespondence premiéra a jeho politického poradce Oty Novotného. Na svém facebookovém profilu připomněl jednu událost z konce loňského listopadu, která přímo s Novotným bytostně souvisí. Pro ParlamentníListy.cz pak přidal obsáhlejší komentář.

 Z Hradu přilétla facka Sobotkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček

„Vzpomínka na konec listopadu loňského roku“. Tento hradní mluvčí připojil na svém facebookovém profilu k článku z konce listopadu loňského roku. Jde o článek ze serveru LN s titulkem: Sobotku ke sporu se Zemanem dokopali jeho poradci, tvrdí Ovčáček.

Tehdy šlo o situaci, kdy premiér Sobotka ve velkém rozhovoru pro Hospodářské noviny ostře zkritizoval prezidenta republiky za jeho vystoupení na manifestaci na Albertově, kde Miloš Zeman stál na pódiu vedle šéfa Bloku proti islámu Martina Konvičky. Následně totiž pro MF Dnes řekl Sobotkův poradce a speechwriter Oto Novotný, že útok na prezidenta byl kolektivní akcí premiérova týmu poradců. „V okolí pana premiéra o tom vedeme diskuse a toto je výsledek té naší kolektivní práce,“ řekl tehdy Oto Novotný zmíněnému deníku.

Ovčáček situaci komentoval slovy: „Co je velmi zásadní a velmi smutné, je to že poradci pana premiéra, a to bych považoval za vrchol neloajality, veřejně prohlašují, že oni ho k tomu dokopali, když použiju expresivní termín“.

Nyní tuto situaci připomněl poté, co na veřejnost unikl obsah desítek emailů Oty Novotného i premiéra Bohuslava Sobotky. Z korespondence je patrné, že Novotný nejen předsedovi vlády píše projevy, ale koncipuje také odpovědi pro rozhovory do médií, píše články a formuje postoje k některým záležitostem.

„V souvislosti s listopadovým útokem na pana prezidenta jsem veřejně vyslovil přesvědčení, že k tomuto kroku pana premiéra, učiněnému přes Bakalova média, donutili jeho poradci. Prohlášení, jak se ukazuje, to bylo věštecké. Vskutku jsem ale v té době neznal obsah uniklých poradenských a premiérských mailů,“ sdělil k tomu nyní Jiří Ovčáček pro ParlamentníListy.cz.

Během čtvrtečního odpoledne ještě Ovčáček kauzu na sociálních sítích dále rozvinul krátkým prohlášením: „Jsem hrdý na prezidenta republiky, který nepotřebuje našeptávače. Vlastně ano, našeptávače má. Občany naší republiky, se kterými se pravidelně setkává a zajímá se o jejich názory“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

19:55 Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

Včerejší konference zástupců evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF…