„Za to může Zeman. Nebo Ovčáček?“ V metru našla šéfa BIS Koudelku. Jeho mluvčí volá policii

30.04.2021 15:00 | Ze sítí

V pražském metru se objevila malůvka, která by mohla šéfovi české kontrarozvědky udělat vrásku na čele. Někdo si zřejmě přeje, aby skončil na šibenici. Obrázek smyla ředitelka Multikulturního centra Praha, ale zachytila ho pro publikum na Twitteru, které nyní spílá Zemanovi a Ovčáčkovi. Mluvčí BIS Šticha už se obrátil na policii a jeden analytik dokonce o incidentu informoval v angličtině.

„Za to může Zeman. Nebo Ovčáček?“ V metru našla šéfa BIS Koudelku. Jeho mluvčí volá policii
Foto: Repro Twitter
Popisek: Neznámý vandal maloval v metru
reklama

Anketa

Kdyby teď hospoda poblíž načerno otevřela zahrádku, zašli byste posedět?

53%
34%
hlasovalo: 20237 lidí
Kauza Vrbětice rozděluje českou společnost, zdaleka ne všichni jsou spokojeni s vysvětlením, které poskytl premiér Babiš a ministr vnitra Hamáček na základě informací tajných služeb.

Jeden z těch, kdo nejsou spokojeni, se zřejmě vyskytl i v pražském metru a zanechal na stěně neumělou malůvku ředitele BIS Michala Koudelky. Oběšeného na šibenici. Tohoto amatérského díla si všimla Zuzana Schreiberová, ředitelka Multikulturního centra Praha a s pomocí dezinfekčního gelu malůvku smazala.

„Nějací koumáci zmasírovaní ruskou propagandou nám tu kreslí oběšené 'veřejné nepřátele' - ředitele BIS Michala Koudelku," sdělila a dodala, že takové malůvky může smazat každý, kdo s sebou nosí dezinfekci a kapesník.

„To dělá jeden člověk. Na stejné malůvce už visela před lety Merkelová a další," podotkl Tomáš Fejfar.

Další komentátoři Schreiberové tleskali. „Toto se děje díky našemu prezidentovi. Politika všech azimutů..." mínil Martin Kyselovič. „Nejezdí tou trasou Ovčáček? Vidím v tom jeho rukopis," spekuloval Eduard Hubka. „Až bude Jiří Ovčáček zas blouznit o nenávisti: za tohle může prezident," mínil student Jiří Malík.

Malůvky už si všiml mluvčí BIS Ladislav Šticha. „Začíná to zpochybňováním a končí výhrůžkami. Je mi z toho smutno. Co na to kolegové z Policie ČR?" ptal se a označil twitterový účet policie. Zuzaně Schreiberové pak poděkoval i dopravní podnik, že malůvku zlikvidovala.

A do světa už kauzu vypustil analytik amerického think tanku Atlantic Council Jakub Kalenský, který se věnuje ruským dezinformačním kampaním. Incident přeložil do angličtiny. „Prokremelští trollové vymýšlejí, jak se vypořádat s nepřáteli Kremlu, v tomto případě se šéfem kontrašpionážní BIS, která zveřejnila případ Putinových zabijáků Čepigy a Myškina, (známých ze Salisbury) kteří vraždili v Česku," okomentoval obrázek pro mezinárodní obecenstvo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

22:04 Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

Lékař a komentátor Jan Hnízdil se zastal hokejisty Jaromíra Jágra, na kterého se snesla vlna kritiky…