A co ta nenávist? Jasné slovo o obličeji Klause ml.

17.06.2019 7:13

Advokátka Monika Čírtková se vyjádřila k tématu ošklivých narážek na vzhled zakladatele nového hnutí a výrazného poslance Václava Klause ml., konkrétně na jeho vrozenou deformaci obličeje.

A co ta nenávist? Jasné slovo o obličeji Klause ml.
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích

„Byla bych ráda, kdybych mohla napsat, že se takto projevují jen naprostí primitivové, ale když jsem na to narazila i na profilu jednoho asi celkem aktivního politika od Pirátů (Ivo Vlasatý), který jsem si náhodou otevřela, přimělo mne to k zamyšlení. Nevím jak ostatní, ale já jsem byla vychovaná v tom, že tělesný handicap je něco, co nikdy, skutečně nikdy urážlivě nekomentujeme ani na to jakkoliv hanlivě nepoukazujeme. Domnívala jsem se, že to je široce zažité a všeobecně platné pravidlo chování, ale jak zjišťuji zde na Facebooku, mýlila jsem se,“ poznamenala Čírtková.

Anketa

Myslíte, že Babišova vláda prospěla vaší osobní finanční situaci?

87%
13%
hlasovalo: 15801 lidí
„Vrozený zdravotní problém je zjevně vítanou příležitostí pro zesměšnění politického oponenta, a to bohužel – jak trochu šokovaně zjišťuji – v táboře, který sám sebe nazývá demokratickým. Ještě závažnější je, že tito lidé nechutnost svého projevu vůbec nevnímají, a pokud jsou na to upozorněni některým ze slušnějších diskutujících, nedělá jim problém hájit se tím, že přece kritizují hlavně křivý charakter, který se – jaká náhoda – zrcadlí v tom, jak dotyčný politik vypadá,“ dodala.

„Nechápu to. Vždyť jsou všichni hate free, všichni jsou pro všechny ty integrace, inkluze a já nevím, jak se to všechno jmenuje. A tady mají příklad člověka, který se s vrozeným handicapem dokázal poprat. Zatímco někoho jiného by takový problém mohl snadno ochromit, zdeptat nebo odkázat na okraj, VK založil úspěšnou kariéru jako učitel a následně politik, tedy v povoláních, která vyžadují pravidelné vystupování před početným a značně kritickým publikem. To bychom snad mohli všichni naopak ocenit jako z lidského hlediska obdivuhodný výkon, který může být inspirací pro ostatní,“ uvádí Čírtková.

„Jak je možné, že v tak slušné společnosti, za jakou se kritici ‚krajně pravicového‘ hnutí Trikolora považují, se tyto ‚vtipy‘ trpí, a dokonce se jim když už ne tleská, tak alespoň přikyvuje? Zdá se, že hate free zásady neplatí obecně. Na někoho se vztahují a na někoho ne. To je poměrně překvapivé, že? A ještě něco. Není zvláštní, že liberální, progresivističtí lidé, kteří se ušlechtile zastávají všech těch utlačovaných menšin, si bezostyšně dělají terč posměchu z tělesného handicapu názorového oponenta, zatímco ti údajně zlí, nahnědlí, nenávistní fašisti z konzervativního křídla ho postaví do svého čela, a vůbec jim to nevadí?“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …