Spencerová poukazuje na to, že například předseda německého Výboru pro hospodářské vztahy s východní Evropou Eckhard Cordes si postěžoval, že kancléřka Angela Merkelová dál trvá na vyloučení Ruska ze skupiny G7. A o opaku ji nepřesvědčila ani šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. „Setkání G7 plus Ruska mohlo přispět k řešení krize a posunout Rusko ke konstruktivním krokům v ukrajinském konfliktu,“ podotkl Cordes k summitu G7, který se bude konat na zámku Elmau v bavorských Alpách.
Přidal se i předseda Německo-ruského fóra a bývalý braniborský premiér Matthias Platzeck, podle něhož G7 potřebuje Rusko k řešení širokého spektra obchodních a bezpečnostních otázek včetně Ukrajiny, ochrany klimatu nebo nešíření jaderných zbraní.
Kvůli sankcím přišly německé firmy o sedm miliard eur
Analytička upozorňuje, že německý vývoz do Ruska v roce 2014 v důsledku západních sankcí a odvetného ruského embarga poklesl o celých 18 procent, zatímco dovoz z Ruska propadl o sedm procent. Německé podniky tak přišly asi o sedm miliard eur.
Wilfried Scharnagl, jeden z lídrů bavorské CSU, která je sesterskou stranou kancléřčiny CDU, řekl v rozhovoru pro deník Bild: „Žádný ruský vůdce, ať už car, prezident nebo nějaký jiný lídr, by nemohl nečinně přihlížet, jak Ukrajina spolu s Krymem vstupují do NATO, načež by v Sevastopolu začal velet americký admirál.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam