A jsme zase slavní: Britský deník si všímá Miloše Zemana. Jeho odpůrce to nepohladí

22.11.2016 12:27

Britský deník Express v jednom ze svých dnešních článků konstatuje, že se Česká republika staví proti Evropské unii a podporuje v oblasti migrační politiky postoje amerického prezidenta Donalda Trumpa.

A jsme zase slavní: Britský deník si všímá Miloše Zemana. Jeho odpůrce to nepohladí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman promluvil k výsledku prezidentských voleb v USA a podotkl, že se o něm mluví jako o českém Donaldu Trumpovi

„Seznam zemí, které podporují 45. prezidenta Spojených států Trumpa a republikány vůbec, stále narůstá a jednou z těchto zemí je také Česká republika. Během Trumpovy volební kampaně jej zcela otevřeně podporoval český prezident Miloš Zeman a konkrétně vyjadřoval obdobné postoje v otázce boje proti Islámskému státu. Vedle toho se prezident České republiky vyslovuje také pro jmenování bývalé Trumpovy manželky Ivany americkou velvyslankyní v zemi,“ všímá si Express.

„Jmenování Ivany Trumpové americkou velvyslankyní v ČR by určitě přivítalo mnoho lidí a rovněž by to byl velmi dobrý krok v rámci diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi. Nečekám, že by měl někdo s takovým krokem problém,“ cituje britský deník obdobný názor státního tajemníka pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR Tomáše Prouzy a zmiňuje dále také názor ministra financí Andreje Babiše, který vyslovil krátce po vyhlášení výsledků voleb.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

„Babiš, který je stejně jako Trump miliardář, řekl, že věří, že nový americký prezident přispěje ke zdárnému vyřešení migrační krize v Evropě. Ve svém následném facebookovém komentáři následně vyslovil přání, aby Trump respektoval NATO,“ píše britský deník s tím, že Trumpa podporuje také maďarský premiér Viktor Orbán, který navíc používá ve vztahu k muslimským uprchlíkům obdobnou rétoriku.

Anketa

Vadilo by vám, kdyby učitelé vaše děti ve škole přesvědčovali, že je třeba přijímat uprchlíky?

98%
2%
hlasovalo: 20919 lidí

„Právě v těchto dnech končí to, co můžeme nazvat liberální nedemokracií, v níž jsme žili posledních dvacet let, a můžeme se konečně vrátit ke skutečné demokracii,“ cituje Express Orbánův komentář pronesený po vítězství Trumpa v amerických prezidentských volbách a konstatuje, že v Polsku byl přijat úspěch Trumpa přece jenom s většími obavami. Zejména pro jeho zpochybňování závazku Spojených států vůči NATO.

„Dokud Trump neuvede více informací ke své zahraniční politice ve vztahu k Evropě, bude pozice Polska k jeho administrativě i nadále nejednoznačná. Nicméně ve svém projevu v Chicagu Trump zmínil, že Amerika velmi stojí o zachování dobrých vztahů s Polskem. Konkrétně uvedl, že silné Polsko a silnou východní Evropu považuje za záštitu pro zachování bezpečnosti a svobody.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čína Rusko prohrát nenechá. Nechce v tom být sama, myslí si komentátor

18:55 Čína Rusko prohrát nenechá. Nechce v tom být sama, myslí si komentátor

Globální šachovnice je v současné době rozehraná na velmi nebezpečnou hru. USA chtějí Čínu donutit, …