A populisté se začnou požírat, jásá Martin Fendrych nad Listem Jaromíra Soukupa. Všechno je to prý linka ruské hybridní války

19.01.2019 10:38

Moderátor Jaromír Soukup se rozhodl zabojovat o přízeň voličů. Jeho ambicí a nově vzniklého hnutí List Jaromíra Soukupa si všiml komentátor Martin Fendrych z aktuálně.cz. Podle jeho slov začíná žravá mezi politiky.

A populisté se začnou požírat, jásá Martin Fendrych nad Listem Jaromíra Soukupa. Všechno je to prý linka ruské hybridní války
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: První novoroční díl Týdne s Jaromírem Soukupem

„List bude nepříjemný pro Babišovo ANO, Soukup nenese žádnou odpovědnost, premiér ano. Babiš se neraduje, Zeman se od něj může začít odvracet,“ poznamenal Fendrych k Soukupově iniciativě. „Ambicí strany (Soukupa) by mohlo být střídání Miloše Zemana na Hradě,“ dodal. 

Původní text ZDE.

Následně si všímá programu Listu, kdy ten se podle Fendrycha snaží vystupovat proti oligarchům, chce spojit „výzkumné ústavy a další instituce“ kvůli vyšší efektivit, chce rušit „zbytečné právní předpisy“ a „udělat český právní řád přehledným, tak, aby mu rozuměl opravdu každý“. 

Soukup by podle Fendrycha zjevně rád okopíroval úspěch Andreje Babiše, snaží se jít v jeho stopách. „Divák (příčí se mi napsat volič) má se Soukupem výhodu, že ví, o koho se jedná, zná jeho preference, poddanost Miloši Zemanovi, jehož má jako svého guru, přičemž Zeman TV Barrandov využívá jako jakousi týdenní ‚prezidentskou ohlašovnu‘. Snadno uhodneme, koho Soukup zamýšlí oslovit, voliče Tomia Okamury, Vojtěcha Filipa, Andreje Babiše a, tvrdí politologové, také snad prozemanovské voliče ČSSD,“ podotkl Fendrych. 

„Celý projekt TV Barrandov, ať už nevědomky, či úmyslně, sleduje linku, kterou razí Zeman i proruské dezinformační weby. Je to jedna ze strategií ruské hybridní války: odstřihnout elity od mas, zpochybnit je před běžným občanem, zbavit společnost pozitivních vzorů, duchovních lídrů a vydat ji napospas řízené manipulaci,“ dodal. 

List se bude podle Fendrycha tahat o voliče s SPD a s komunisty, ale zopakovat úspěch ANO Andreje Babiše Soukup nedokáže. „Zřejmě však sází na to, že porostou spory premiéra se Zemanem (Babiš, snad, bude chtít zůstat prozápadním politikem, přijdou další střety s Hradem, další Nikulinové, novičoky, Huaweie) a Zeman začne List podporovat, jako podporoval Zemanovce, SPD, KSČM. Populisté pak budou vyžírat hlasy jeden druhému. List Jaromíra Soukupa výrazně neuspěje, stejně jako se Soukup nestane novým Zemanem. Zůstane jeho pouhou parodií,“ zakončil.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turci se Kurdů chtějí zbavit, vědí moc. Jenže ve hře je Putin... Syřan Maialeh o nové válce

4:44 Turci se Kurdů chtějí zbavit, vědí moc. Jenže ve hře je Putin... Syřan Maialeh o nové válce

ROZHOVOR Evropská Unie v turecko-syrském konfliktu „hraje druhé housle“. Spojené státy přistupují ke…