A už létají miliony: Noviny píší o okolnostech smrti Kovarčíka

26.03.2015 9:05

Podle Práva zemřel vlivný podnikatel Peter Kovarčík jen těsně předtím, než ho začala vyšetřovat protikorupční policie z důvodu podezření z praní špinavých peněz. Dle Práva existuje ve Švýcarsku bankovní účet, ve kterém prý bylo uloženo několik set milionů korun a Kovarčík měl k němu přístup.

A už létají miliony: Noviny píší o okolnostech smrti Kovarčíka
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Policejní vůz na romském sídlišti Chanov v Mostě.

Ve Švýcarsku podle Práva existuje bankovní účet, na kterém bylo v roce 2013 uloženo pětadvacet milionů eur, tedy přibližně 600 milionů korun. Kovarčík k němu měl mít prý dispoziční právo. Čeští detektivové dostali o tomto bankovním účtu dle Práva informace od svých švýcarských kolegů již před třemi týdny, jelikož se Švýcarům zdál být podezřelý z důvodu praní špinavých peněz.

Celou kauzu prý odstartoval dopis od českého ředitele Nadačního fondu proti korupci Petra Soukenky z roku 2013 adresovaný švýcarské generální prokuratuře. V dopise prý Soukenka informoval o bankovním účtu Pendlehill Marketing Ltd., který byl vedený u banky Credit Suisse a měly na něj být podle Práva převáděny peníze z Kovarčíkovy společnosti Czech Teleaxis.

Podle Práva Soukenka v dopise švýcarským státním zastupitelům napsal, že se stamiliony na účtu je možná souvislost s vyhlášenými amnestiemi bývalého prezidenta. „Suma 25 milionů eur může podle neověřené informace pocházet z úplatků souvisejících s amnestií vyhlášenou bývalým prezidentem České republiky Václavem Klausem,“ napsal prý Soukenka v dopise.

Švýcarští vyšetřovatelé tak prý začali případ řešit a nedávno požádali o pomoc českou protikorupční policii. Dle Práva se policie situací začala okamžitě zabývat, a dokonce vyslechla i Soukenku. „Byl jsem tam 11. března a zajímaly je zejména informace, které se týkaly možného spojníku na amnestii a na podíl pana Kovarčíka. V podstatě se mě na nic jiného ani neptali,“ oznámil Soukenka podle Práva s tím, že odmítl prozradit, kde přišel k informacím. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní Slonková, neobtěžujte nás! Exmanželka Babiše vrátila úder nepřátelům premiéra. A už to jede...

19:45 Paní Slonková, neobtěžujte nás! Exmanželka Babiše vrátila úder nepřátelům premiéra. A už to jede...

V televizních novinách na TV Nova exkluzivně promluvila bývalá žena Andreje Babiše, která žije ve Šv…