„České srdce dokáže nenávidět všechny.“ Slova mediální expertky Člověka v tísni a další příběhy

07.02.2026 11:16 | Analýza

Budování rovnosti a inkluzivní rozvoj ve Venezuele za 500 000 korun. Nad takovými projekty Člověka v tísni se v současnosti kriticky zamýšlí řada koaličních politiků. A zaměstnance organizace či její obhájce to štve. Přitom sami kritizují kdeco. Vybrali jsme citace z knihy Člověk 25, která mapuje činnost organizace. A podivili se, proč tak špatně snáší tito lidé kritiku.

„České srdce dokáže nenávidět všechny.“ Slova mediální expertky Člověka v tísni a další příběhy
Foto: Člověk v tísni
Popisek: Logo: Člověk v tísni

„Já myslím, že české srdce je velké pro všechny. My dokážeme nenávidět všechny,“ řekla v knize Člověk 25 s podtitulem Čtvrtstoletí Člověka v tísni Adriana Černá. Zástupkyně ředitele mediálního oddělení zmíněné humanitární organizace tak vlastně nasadila „masku nenávisti“ i Čechům, kteří jejímu zaměstnavateli přispívají na jeho bohulibou činnost a její plat. Zajímavá ukázka skromnosti humanitárního pracovníka. Nicméně ještě jednou a půjdeme dál.

Tísnivé prohlášení

Abychom předešli nařčení, že jsou citace vytržené z kontextu, budeme citovat z knihy v celých odpovědích. Jen u slov ohledně kritiky krátíme. Na podotknutí jednoho z autorů knihy, napsali ji novináři Jan Dražan a Jan Pergler z Nakladatelství Zeď, že se „díky“ uprchlíkům na Romy zapomnělo, Černá odpověděla: „Já myslím, že české srdce je velké pro všechny. My dokážeme nenávidět všechny, takže se to jen rozšířilo. Ale Romové už nejsou v první linii, spíš ve druhé, třetí.“

Černá se narodila těsně před událostmi na Národní třídě v roce 1989, z Aše se přestěhovala do Prahy, kde vystudovala soukromou Vysokou školu hotelovou a ekonomickou, ale mezitím už doučovala romské děti, pak nové dobrovolníky a pomáhala při povodních. V rozhovoru sice sama říká, že je „voráchlá“, ale za výše citovaný soud by si měla denně vymývat ústa dezinfekcí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nikdo vám nebrání v bohulibé činnosti !!!!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePetouss , 07.02.2026 16:07:08
Velmi dobře víte, kde pomáhat, proto musíte také vědět, kde na pomoc získáte finanční prostředky. Dostávat na dobrovolné neziskové aktivity peníze z veřejných rozpočtů je minimálně odporné, spíše hnusné !!!!! Jste vyžírky a příživníci !!!!! Poraďte si bez nás !!!!

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…