ANO dává Moravě 5 milionů. Plus každý člen vyzván k dalšímu příspěvku

25.06.2021 20:10

Pět milionů korun daruje hnutí ANO lidem zasaženým tornádem. Tuto částku schválil výbor hnutí předsedy Andreje Babiše. Hlavní manažer hnutí ANO Jan Richter k tomu dodal, že to je to nejmenší, jak je možné postiženým lidem pomoci.

ANO dává Moravě 5 milionů. Plus každý člen vyzván k dalšímu příspěvku
Foto: screen: FCB Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO).

Anketa

Má Robert Šlachta vaši důvěru?

56%
37%
hlasovalo: 16596 lidí
Hlavní manažer hnutí Jan Richter vyzval mimo jiné také celou členskou základnu, aby každý člen zvážil individuální pomoc. 

„Smyslem našeho hnutí vždy bylo, být tady pro lidi a pomáhat jim. Tou nejmenší pomocí, kterou každý z nás nyní může udělat, je darování finančního příspěvku na pomoc lidem zasaženým katastrofou. Byť sebemenší příspěvek může ve spojení s dalšími znamenat pro někoho velkou pomoc,“ stojí v dopise adresovaném všem členům hnutí ANO.

Pomoci se snaží i jednotlivé krajské organizace, které mezi svými členy organizují sbírky toho nejnutnějšího, co nyní v postižených oblastech ale často chybí. „Jde hlavně o oblečení, potraviny, balenou vodu, ale třeba i hygienické potřeby,“ doplňuje Richter.

Jihomoravský kraj, především Břeclavsko s Hodonínskem, ve čtvrtek večer zasáhly velmi silné bouře s kroupami, které poničily domy, auta i zeleň. Objevil se vzdušný vír, zřejmě šlo o tornádo. Bouře si vyžádala několik obětí. Zraněných je odhadem 150 až 200. 

Některé obce zůstaly odříznuté a evakuují lidi z poničených domů. V kraji pomáhají záchranné složky i z jiných krajů a států. Armáda na jih Moravy poslala dvě ženijní jednotky, aktivovala mechanizovanou brigádu. Lidé už také mohou pomáhat zasíláním financí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

19:55 Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

Jedním z těch, kdo se do Senátu téměř určitě nepodívá, je kandidát TOP 09 Zdeněk Šarapatka, bývalý r…