ANO na Vysočině nominovalo na místopředsedu hnutí Faltýnka

28.01.2015 21:05

Krajský sněm ANO na Vysočině podpořil Andreje Babiše jako kandidáta na předsedu hnutí a na prvního místopředsedu nominoval většinou hlasů šéfa poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka. Po dnešním jednání to v Jihlavě řekl šéf hnutí ANO na Vysočině Josef Kott.

ANO na Vysočině nominovalo na místopředsedu hnutí Faltýnka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Faltýnek (ANO)

Návrh Faltýnka do funkce prvního místopředsedy je podle Kotta ohlasem na vystoupení Babiše, jenž prohlásil, že si Faltýnka dovede představit v nejužším pracovním týmu. "Vnímáme ho jako zakládajícího člena hnutí, vzali jsme také v potaz názory členské základny na celé Vysočině," řekl Kott. Hnutí ANO má podle něj v Kraji Vysočina osm desítek členů, což je meziročně zhruba o 20 víc. V kraji pracuje pět oblastních organizací. 
    
Předsedu, místopředsedu a členy předsednictva budou delegáti celostátního sněmu vládního ANO volit na celostátním sněmu na přelomu února a března v Praze. 
    
Šéf hnutí, vicepremiér Andrej Babiš zatím nemá pro boj o předsednickou pozici protikandidáta. Co se týče místopředsedy, tak krajské buňky vybraly už několik adeptů. Kromě Faltýnka se objevila jména místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslavy Jermanové, ministra obrany Martina Stropnického, místopředsedy sněmovního rozpočtového výboru Jana Volného, jihočeské poslankyně Radky Maxové, poslance Martina Komárka nebo šéfa hospodářského výboru sněmovny Ivana Pilného. Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

19:00 Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

Zpěvákovi Tomáši Klusovi se nelíbí, že partnerem hudebního festivalu Colours of Ostrava je mimo jiné…