Advokát Rozehnal: Růžička se nedopustil korupce. Ale možná podvodu

15.04.2015 9:21

Známý advokát Aleš Rozehnal se na webu hlidacipes.org zamýšlí nad tím, že sedmnáct dní před zahájením hokejového mistrovství světa v Praze dostala protikorupční policie trestní oznámení na trenéra české reprezentace Vladimíra Růžičku. Kvůli tomu, že údajně přijal půl milionu korun od otce mladíka a za to mu slíbil, že jeho syn si zahraje v extraligové Slavii. Podle Rozehnala ale v tomto případě nemůže jít o korupci.

Advokát Rozehnal: Růžička se nedopustil korupce. Ale možná podvodu
Foto: mvcr.cz
Popisek: Český hokejový reprezentační tým s trenéry a členy realizačního týmu

Advokát vysvětluje, že přijetí úplatku je trestním řádem definováno jako jednání, při němž si někdo v souvislosti s obstaráváním věcí obecného zájmu pro sebe nebo pro jiného vezme nebo nechá slíbit úplatek. Klíčové tedy v tomto případě je, zda zařazení hráče do nějakého týmu je v obecném zájmu, či nikoli.

Rozehnal poukazuje na to, že soudy vztahují férovost sportovních soutěží k férovosti jejich výsledku či průběhu. „Vztáhnout obecný zájem i na to, koho si sportovní klub či trenér vybere do svého týmu, by zřejmě bylo nepřípustným rozšířením již tak složitého, vágního a neurčitého pojmu,“ tvrdí advokát.

Na druhou stranu jinou otázkou je, zda se trenér Růžička neobohatil tím, že uvedl Miroslava Palaščáka, otce dotyčného juniora, v omyl, nebo jeho omylu využil, či mu zamlčel podstatné skutečnosti o působení jeho syna ve Slavii, a tím mu způsobil škodu na jeho majetku. „V takovém případě by se však jednalo o podvod a nikoli o korupční jednání,“ dodal Aleš Rozehnal.

Celý text je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Získali jsme tajně pořízený záznam z pražského magistrátu. Zle, pane Pospíšile, zle je. Jde o vás

11:54 Získali jsme tajně pořízený záznam z pražského magistrátu. Zle, pane Pospíšile, zle je. Jde o vás

Pražský magistrát je pýchou Pirátů. Poté, co přišli o své zástupce ve vedení městských částí Prahy 4…