„Doporučuji přečíst všem, kteří mě před týdnem tepali za to, že jsem se tady kriticky vyjádřila k mírumilovným chlapcům a děvčatům z Autonomního centra Klinika,“ napsala dáma k textu Karla Wágnera. „Vida, v těchto dnech si žádají o prodloužení, de jure, nelegálního užívání objektu, to je ale náhodička. Pro rozšíření obzorů doporučuji i pročítat každoroční zprávy Ministerstva vnitra vztahující se k problematice levicového extremismu,“ doplnila členka zákonodárného sboru.
„Pojmem extremismus jsou označovány vyhraněné ideologické postoje, které vybočují z ústavních, zákonných norem, vyznačují se prvky netolerance, a útočí proti základním demokratickým ústavním principům, jak jsou definovány v českém ústavním pořádku,“ napsal na sociální síti Facebook s odkazem na Ministerstvo vnitra.
Pan Karel Wágner připomíná, že ve vybydleném objektu nějaký čas pobývali narkomani a na konci roku 2014 došlo k poměrně dobře známému střetu mezi squattery a policií. Ta objekt vyklidila. Neobešlo se to ale bez protestů několika stovek aktivistů, kteří si stěžovali na nepřiměřenost policejního zásahu. Aktivisty podpořil i profesor Martin C. Putna.
„Ovšem použití nepřiměřeného násilí již v sobotu před novináři odmítla pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová s tím, že postup policistů byl odůvodněný a přiměřený okolnostem. Nutno podotknout, že Martina Pařízková a zásahu přítomní novináři pomlčeli o tom, že dav aktivistů kromě jiného častoval policisty i výkřiky: „Gestapo! Gestapo!“ Policejní zásah proti aktivistům ze soboty 13. prosince odvysílala ČT24,“ připomíná pan Wágner.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp