Rusnok zároveň sdělil, že si nevede žádnou statistiku o tom, kolik poslanců chce vládu podpořit. Vývoj ve sněmovně je totiž podle jeho názoru natolik dynamický, že jakékoliv statistiky by znamenaly jen ztrátu času. „Uvidíme, ve středu proběhne řádné hlasování a všichni poslanci budou mít možnost projevit svůj názor,“ dodal.
Premiér se netajil ani se svým zklamáním z postoje ODS a TOP 09, které odmítly setkání s ním za účelem představení programového prohlášení. „Nečekal jsem, že budu odmítnut. Svědčí to o kultuře jejich poslaneckých klubů,“ uvedl kriticky na jejich adresu.
-
TÉMA: Rusnokova vláda
Na středeční hlasování dorazí i prezident Miloš Zeman. Rusnok však odmítl, že by spolu své projevy jakkoliv projednávali. „Pan prezident byl na operaci a nyní odpočívá, do středy ho nejspíše ani neuvidíme. Zkoordinovat se tedy budeme muset nějak telepaticky,“ pronesl s úsměvem. On se prý ve svém proslovu soustředí na programové prohlášení, u prezidenta si je ale jistý tím, že již má v hlavě nějaké poselství, které chce poslancům sdělit.
Výše odměn za Nečase? Nehoráznost
Nehoráznost. Tak označil Rusnok výši odměn, které byly vypláceny zaměstnancům Úřadu vlády za doby vlády Petra Nečase. „Nový šéf Úřadu vlády Radek Augustin má základní plat zhruba 90 000 korun měsíčně, tedy o deset procent méně než jeho předchůdce Lubomír Poul,“ pronesl rozhodně. Zároveň zdůraznil, že prémie se na úřadu budou dávat nižší než v minulosti, a to přibližně na úrovni soukromého sektoru, takže ve výši 20 procent základního platu, u mimořádně schopných lidí pak až 30 procent.
Na dotaz Moravce, proč do této vedoucí pozice vybral zrovna Augustina, tedy člověka, který nedisponuje dostatečnými bezpečnostními prověrkami, Rusnok odvětil: „S utajovanými skutečnostmi přijdu do styku pouze já. A to v České republice znamená výhodu.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem