„Česká republika potřebuje strategickou klidnou debatu o politice vůči Číně, která by zahrnula nejenom zahraničí, nejenom vzájemný obchod, ale taky bezpečnost a obranu,“ poznamenal úvodem Fischer, proč trvá na tom, aby zástupce společnosti PPF přišel do Senátu. „Z Číny se stal rival, vyzyvatel a firma Petra Kellnera udělala takové smlouvy s firmou Huawei, která je v hledáčku bezpečnostních služeb už tolik let v Evropě, že to musí každého zajímat. Tady už nejde jenom o byznys. Tady jde o bezpečnost deseti milionů českých občanů, a proto nás to musí zajímat,“ rozčílil se Fischer. Firma Huawei podle něj poslouchá čínské zákony, a je naším zájmem, aby to nedělala v České republice.
„Pane Mlynáři, jste ohrožením národní bezpečnosti?“ zeptal se následně moderátor Michal Kubal Mlynáře, který v minulosti působil jako ministr, například byl ministrem informatiky ve vládě Stanislava Grosse. „To říká kdo?“ odpálil otázku Mlynář. „Ptám se,“ zareagoval Kubal. „No a to někdo říká?“ tázal se dál Mlynář. „Myslím, že to neříká ani pan senátor Fischer. Tomu pozvání do Senátu něco předcházelo. My se tady s panem senátorem Fischerem známe přes 20 let osobně ještě z doby pana prezidenta Václava Havla. Potkali jsme se před jeho prezidentskou volbou v kavárně Café Místo. Jistě si to pamatujete, pane senátore. Měli jsme velmi příjemnou debatu spolu,“ začal zeširoka Mlynář. Fischer však podotkl, že se pohádali o Číně.
Pořad najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef